Top News – Detajet e marrëveshjes/ Kreditë shtyhen edhe 3 muaj
28/05/2020 19:20

Banka e Shqipërisë vendosi te zgjase pezullimin e përkohshëm të pagesës së kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020. Guvernatori Genti Sejko firmosi nje marrëveshje serish me Kryeministrin Edi Rama, per kete shtyrje. Por ne nje deklarate per mediat guvernatori sqaron se, kredimarrësit, të cilët nuk preken apo dëmtohen nga situata e COVID-19 duhet të vijojnë normalisht shlyerjen e detyrimeve të tyre me bankat. Gjithashtu ne kete deklarate banka e shqiperise shprehet se ne bashkpunim edhe te shoqates shqiptare te bankave siguron publikun se mbeten te angazhuar maksimalisht per te ofruar te gjithe mbeshtejejn ne kete situate te veshtire. Gjithashtu banka njoftoi se ka krijuar edhe nje dispozite lehtesuese per kredite e ristrukturuara.

Çmimet e ICT Awards/ Shpallen fituesit e edicionit të tetë
11/07 16:05
Gjendje e jashtëzakonshme në Kosovë/ Ekspertët kërkojnë mbylljen. Pritet vendimi i qeverisë Hoti
11/07 15:58
Padi për zgjedhjet në UT/ Studentët reagojnë për vendimin e Gjykatës së Tiranës
11/07 15:55
Në kërkim ndërtuesi Reli/ Nis hetimi pas investigimit të “Fiks Fare” për ndërtim pa leje
11/07 15:52
100 mln euro për Bechetti-n/ Ministria e Financave vendos shifrën në listën e detyrimeve
11/07 15:50
Shtyhen lejet për të burgosurit/ U karantinuan nga qelia në shtëpi 370 të dënuar me burg
11/07 15:44
Top News – Nju Jork/ Në lagjet e varfra, 68% e të testuarve kanë krijuar imunitet!
11/07 15:36
Marrëveshja e 5 qershorit/ Rama-Bashës: Mos na provokoni! S’ua kemi borxh as ne, as populli
11/07 15:29
4 viktima, 93 të infektuar/ 72 pacientë në spital, 8 në terapi intensive për shkak të Covid
11/07 15:07
Top News – Ambasada e SHBA/ ‘Miratoni marrëveshjen siç është’
11/07 15:03
Tentoi të korruptonte policin pasi e kapi pa rrip, ja çfarë i ndodh shoferit në Tiranë
11/07 14:29
Top News – Masakra e Srebernicës/ Meta-mos lejojmë helmin e përçarjes
11/07 14:24
Manastirliu:Mbi 4 mijë vizita dhe shërbime në 28 qendrat verore,identifikohen rastet e para me COVID
11/07 14:08
Trafik i rënduar në Vlorë/ Dyndje në plazhe, mijëra makina drejt Jugut
11/07 13:48
Shqiptarët e Konicës/ Sot në “Gjurmë Shqiptare” të Marin Memës
11/07 13:21
100 vjet bibliotekë/ Ekspozitë me qarkoret për pasurimin e saj
11/07 13:21
Top News – E kërcënoi në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani hap rast në polici për deputetin e LDK-së
11/07 13:17
Sot Kukësi – Teuta/ Luhen 3 ndeshjet e mbetura të javës së 33-të
11/07 13:11
4 viktima, 93 të infektuar/ 72 pacientë në spital, 8 në terapi intensive
11/07 13:09
Spital për shpendët/ Prej një muaji u mjekuan një hutë, një pelikan dhe një shkabë
11/07 13:02