Top News – Detajet e krimit të dyfishtë në SHBA/Mediat amerikane shkruajnë për çiftin shqiptar
08/08/2022 13:46

Dy ditë pas vdekjes së çiftit shqiptar Florind dhe Ornela Shehi në Nju York, mediat amerikane kanë publikuar foto nga vendngjarja pak moment pas tragjedisë. Gazeta Neë York Post shkruan se kamerat në zonë kanë filmuar tragjedinë dhe fillimisht është parë duke rënë nga ballkoni I katit të gjashtë 28-vjeçarja Shehi dhe më pas Belliu. Pas tragjedisë, të afërmit e çiftit u panë të ulur në trotuar duke qarë. Nëna e Belliut u pa e shkatërruar nga dhimbjet – shkruan media amerikane. Ajo nuk pranoi të flasë apo të japë ndonjë koment për mediat. Trupat e pajetë të Florindit 35 vjeç dhe bashkëshortes u gjetën në sheshin para pallatit në Neë York në Cruger Ave, ku kishin vetëm pak muaj që ishin shpërngulur. Policët thonë se rrethanat e vdekjes janë ende të paqarta.

Top Channel/ SHBA: Pasoja katastrofike për Rusinë, në rast përdorimi të armëve bërthamore
26/09 19:04
Top News- Pakti Serbi-Rusi alarmon Perëndimin/SHBA dhe BE i kërkojnë shpjegime Vuçiç
26/09 18:48
Top News-Njeriu që zuri vendin e Toto Riina/Operacion në Palermo, por Mesina Denaro ende i lirë
26/09 17:55
Top News- Pa energji dhe pa teknologji…!/Fshati i mrekullueshëm që jeton si Mesjetë
26/09 17:02
Top News- Elon Musk u çon internet iranianëve/Ndihmë qytetarëve në protestat kundër qeverisë
26/09 16:53
Top Channel/Sulm në shkollë, tmerr në Rusi: 9 të vrarë e dhjetëra të plagosur!
26/09 16:53
Top News – Frika e tifozeve femra në Katar/Dënohen me burg edhe në rast se përdhunohen
26/09 16:39
Top News – Pesë komandantë për 55 ushtarë/ 200 ukrainas për një ‘tradhëtar’, ja si u këmbyen robërit
26/09 16:12
Top News – SHBA paralajmëron ‘pasoja katastrofike’…nëse Rusia përdor armë bërthamore në Ukrainë
26/09 16:08
Top News – Putin ‘fshihet’ në pallatin sekret / ’Frikë’ nga protestat kundër mobilizimit ushtarak
26/09 16:03
Top News – Të ndalen lojërat e fatit online!/Gjiganti amerikan kundër basteve në internet
26/09 16:01
Top News – Pronat, Parisi dhe Mynihu, të paarritshëm/Sa të kushton një shtëpi në qytetet europiane
26/09 16:00
Top News-Dollari tregon ‘muskujt’, euro në pikiatë!/Monedha amerikane, në nivel historik që nga 2017
26/09 15:42
Top News-Muze i pazakontë, vizitorë agjentë të CIA/600 objekte, të cilat u perdorën në filmin ‘ARGO’
26/09 15:41
Top Channel/ Stuhia Fiona gjunjëzon Kanadanë, filipinasit marrin arratinë nga tajfuni Noru!
26/09 15:41
Top Channel/ Sheqeri shpallet”armik publik”? Studimi: Ndikon në sistemin imunitar!
26/09 15:18
Top Channel/ Bie nafta në tregjet botërore, niveli më i ulët që nga janari!
26/09 15:05
Top News – Putin ‘thyhet’ para Erdoganit / ’Mund të negocioj me Kievin!’, konfirmon Ankaraja
26/09 14:59
Top News -Evropa ‘nën sulmin’ e ekstremit të djathtë!/ Suedi dhe itali, ndodh atëherë kur nuk pritej
26/09 13:48
Top News – Pas ‘Bayraktar’, Turqia prezanton anijen pa pilot/ ‘Sancar’ që ndryshon garën e armatimit
26/09 13:23