Top News – Dënohet shqiptari në Londër/ Plagosi një person me thikë pas një sherri
27/01/2021 16:44

Një emigrant shqiptar në Londër është dënuar për plagosjen me thikë të një të riu 20-vjeçar, pas një sherri për çështje parash në qendër të Londrës. Mediat britanike raportojnë se Klaudio Kacubaj, 27 vjeç banues në Leeside Crescent, është dënuar me 4 vite e 6 muaj burg. Ai u shpall fajtor për vrasje me dashje dhe mbajtje të një thike, ngjarje e ndodhur më 14 shtator 2020. për këtë ngjarje policia u njoftua përmes telefonit ku u vu në dijeni se një i ri ishte plagosur rëndë në qendër të Londrës në Leicester Square. Gjykatës iu tha se Kacubaj u përfshi në një sherr me viktimën 20-vjeçar dhe pasi e vendosi pas murit e goditi disa herë më thikë në kurriz e më pas u largua me shpejtësi. Incidenti u pa nga një punonjës policie, i cili atë moment nuk ishte me shërbim, por u përfshi në ndalimin e shqiptarit deri në mbërritjen e kolegëve të tij. Nga kontrolli i zonës u gjet thika me të cilin Klaudio Kacubaj kreu krimin. Oficerja e policisë që hetoi ngjarjen tha se viktima ishte me fat që nuk mori plagë edhe më të rënda duke nënvizuar se masa e dënimit dhënë agresorit do të jetë ngushëlluese për të, duke çuar mesazhin se të tilla krime ne nuk i tolerojmë.

Shkodra mbulohet nga mjegulla
26/02 23:08
Edhe Lezha mbulohet nga mjegulla, krijohet vështirësi në qarkullim
26/02 22:53
Edhe Fieri mbulohet nga mjegulla, krijohet vështirësi në qarkullim
26/02 22:52
Top News – Atentat shqiptarit në mes të Athinës/ Merret peng taksia, por harrohet ‘prova’ kyçe
26/02 22:34
Top News – Deviral në Shqipëri/ Suplementi që ndihmon kundër covid 19
26/02 22:31
Durrësi mbulohet nga mjegulla, vështirësi në lëvizje
26/02 22:29
Top News – Një vit pas rastit të parë me covid 19/ Pandemia vazhdon, masa të reja per kakavijën
26/02 22:12
Mjegulla mbulon Durrësin
26/02 22:06
Top News – Fleta e votimit/ KQZ miraton përmasat, edhe në varësi të kandidatëve
26/02 20:14
“Deviral” në Shqipëri/ Suplementi që ju ndihmon në përballimin e situatës
26/02 19:50
Covax do na sjellë 14 mijë vaksina/ Manastirliu: Javën tjetër mbërrijnë vaksinat nga Pfizer
26/02 19:37
Top News – Rritet sërish numri i viktimave/ 916 të infektuar me covid, 625 të shtruar
26/02 18:36
Top News – Karriera e Forcave të Armatosura/ Presidenti Meta i kthen kuvendit ligjin
26/02 18:35
Top News – Qeveria t’i rimbursojë urgjent! Meta: Qytetarët në borxh nga kura e covid-it
26/02 18:21
Top News – Nuk përballojnë dot qiranë/ Ja 30 familjet që do të përfitojnë bonus
26/02 18:12
Top News – Punësimi i infermierëve të rinj/ Caktohen data e provimit për 2800 kandidatë
26/02 18:11
Top News – Bilanci i vaksinave anti covid/ Lajm i mirë për fillimin e muajit mars
26/02 18:07
Top News – Aksidenti fatal në Vlorë/ Furgoni përplas për vdekje 7 vjeçaren
26/02 17:14
Top News – Mosmbajtja e maskes ndëshkon sërish/ Policia gjobit 997 qytetarë që nuk zbatuan masat
26/02 17:14
Top News – Veliaj-PD po kopjon keq/ ‘Kanë në program ato që ne tashmë i kemi bërë’
26/02 16:56