Top News – Covid 19 vijon të marrë jetë/ 3 viktima dhe 17 raste të reja në 24 orë
17/05/2021 20:06

Vaksinimi i popullsisë ka ulur ndjeshëm numrin e infektimeve me Covid-19 në vendin tonë. Kjo duket edhe në të dhënat e publikuara në raportimin ditor të Ministrisë së Shëndetësisë kjëtë të hënë. Sipas këtyre të dhënave në harkun kohor të 24 orëve, janë kryer 2639 testime, nga të cilat 17 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, shifra më e ulët e shënuar prej thuajse një viti në vendin tonë. Me këto raste pozitive numri I të prekurve që nga fillimi I pandemisë ka shkuar në 131 032. Por pavarësisht nga numri I ultë I rasteve të reja, janë konfirmuar edhe 3 viktima të reja që nuk kajë mundur të fitojnë betejën me virusin e rrezikshëm, të moshave 40- 79 vjeç. Me këto humbje jete numri i pëgjithshëm I viktimave ka shkuar në 2435 që nga fillimi I pandëmisë. Ka rënë në mënyrë të ndjeshme edhe numri të shtuarve në 2 spitalet Covid po trajtohen 80 pacientë nga të cilët 9 prej tyre janë në terapi intensive dhe prej tyre nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ndërkohë I lartë mbetet numri I të shëruarve, ku konfirmohet se janë shëruar 1107 persona, duke e çuar numrin e të shëruarve në 125,419 që nga fillimi i epidemisë. Ulja e rastev të reja me koronavirus ka ulur në mënyrë të ndjeshme dhe numrin e rasteve aktive në vend, dhe aktualisht janë 4178 persona të prekur.

Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30
Top News – 3700 ankesa për prokurorë e gjyqtarë/ Por, për 1 mijë prej tyre është marrë vendim
18/06 16:13
Top Channel/ Ndërtimet pa leje/ Prishet hoteli i vetëm në gjirin e Manastirit
18/06 15:50
Top Channel/ Heci i Bënçës. Banorët konfliktohen me kompaninë ndërtuese, dhunohet edhe Auron Tare
18/06 15:19
Top Channel/ Veliu dhe Mehmeti nënshkruajnë Memorandumin e Bashkëpunimit
18/06 15:07
Top News – Vendimi i papritur për 82 mln lekë/ 31 pasuritë miliona euro të Moisi Habilajt
18/06 14:54
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg. Gjykata konfirmon dënimin për trafik droge
18/06 14:44
Top News – Operacion, ‘Gaxhai’ del nga burgu/ I ‘forti’ i Vlorës i dënuar me burg përjetë
18/06 14:15
Top Channel/ Elbasan. Aktiviteti sensibilizues, stop shfrytëzimit të fëmijëve për punë
18/06 14:10
Top News – Kërcënimi për pasurinë e gjyqtarëve/ Do sekuestrohet, kërkesë e ndërkombëtarëve
18/06 14:00
Top News – Urdhrat e prerë në luftën antikrim/ Si duhet të veprojnë strukturat e hetimit
18/06 13:37
Top Channel/ Përplasje mes banorëve të Bënçës dhe pronarëve të kompanisë së asfaltit
18/06 13:30
Top News – Momenti i duhur për kthesën e forte/ Sekuestrimi i pasurisë së të korruptuarve
18/06 13:22
Top News – BE hap rrugët për shqiptarët/ Do lëvizin lirshëm, pas bllokimit një vit
18/06 12:53
Top Channel/ Vlorë. Humb jetën shtetasi austriak, dyshohet se…
18/06 12:45
Top Channel/Leli refuzon ballafaqimin me këshilltarët,kërkon pezullimin nga detyra të Agron Gjipali
18/06 12:37
Top Channel/ Jo punës së fëmijëve/ Aktivitete në Elbasan për sensibilizmin kundër shfrytëzimit
18/06 12:36
Top Channel/ Po vjen i nxehti afrikan/ Të dielën temperaturat shkojnë në 34 gradë
18/06 12:33
Top Channel/ Rregullat e reja për plazh/ Sa po zbatohen në bregdetin e Durrësit
18/06 12:32
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg/ Solli kokainë me banane nga Ekuadori
18/06 12:25