Top News – Covid 19, sërish shifra të larta/ 7 humbje jete dhe 786 raste të reja në 24 orë
23/01/2021 18:50

Edhe kjo e shtunë ka shënuar shifra të larta të infektimeve me koronavirus dhe humbjet e jetëve. Në harkun kohor të 24 orëve të fundit janë shënuar shtatë humbje jete dhe 786 raste të reja me koronavirus. Ndërkohë situata në të 4 spitalet covid, të paktën sipas shifrave duket se nuk ka mbingarkesë. Aktualisht po trajtohen 271 pacientë, 19 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar. Nga ana tjetër numri i të shëruarve përgjatë intervalit kohor të 24 orëve është 489 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 43 mijë e 384 që nga fillimi i epidemisë. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID. Madje, këshillat e saj të përhershme lidhen me vendosjen e maskave mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë; shmangnia e grumbullimeve dhe ruajtja e distancimit fizik; kujdesi për higjenën vetjake, si të vetmet mënyra për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u drejtohet qytetarëve të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes dhe të kontaktojnë për çdo dyshim me mjekun e familjes për të kryer testimin si dhe për ndjekjen dhe trajtimin ambulator në banesë.

PS fiton me 49.5%, PD-LSI 44.4%/ Sondazhi i parë i IPSOS për Top Channel
25/02 23:45
Top News – 12 sekondat fatale të viktimës…! Tiranë, vrasës me pagesë për atentatin mafioz
25/02 21:17
Top News – Kur del në rrugë pa një maskë…! Policia me postblloqe në disa rrugë të Tiranës
25/02 21:16
Top News – Covid, shifra rekord e viktimave/ Në 24 orë, 21 humbje jete dhe 986 raste të reja
25/02 21:11
Top News – Shqipëria ‘blindohet’ nga SHBA/ Mjete të fuqishme si dhuratë për ushtrinë
25/02 21:07
Top News – Laç, zona ku fshihen ekzekutorët! Renea në gjurmët e vrasësve të Kastratit
25/02 21:05
Protestë në Tuz/ kryetari Nik Gjeloshaj: Hakmarrje se festuam pavarësinë e Kosovës
25/02 19:58
Top News – Covid, deklarata e bujshme e Bashës/ ‘Do mbyllja plotësisht këto zona në vend’
25/02 19:40
Top News – Fëmijët shqiptarë në kampin Al Hol/ Çuçi në Liban, skenar i ri për riatdhesimin
25/02 17:59
Top News – Kandidatë pa rekorde kriminale/ Alarmi ndërkombëtar për partitë politike
25/02 17:58
Veliaj: “Programi i PS më i miri; Kriteri që të jesh kandidat i LSI është, të kesh dosje në SPAK”
25/02 17:54
Top News – Procesi i vaksinimit/ Nis edhe në qytetin e Beratit për bluzat e bardha
25/02 16:53
Top News – Ujësjellësi i ri i Pogradecit/ Do sigurojë ujë 24 orë për banorët
25/02 16:53
TopNews-Akuzat e babait të gjyqtares së arrestuar/‘Si u shpërblyen ato që liruan djalin e deputetit’
25/02 16:22
Top News – E vetmja në ballkan/ Kosova, ende pa asnjë dozë vaksine
25/02 16:21
Top News – Pas përfshirjes në koalicion me PD/ Bamir Topi jep dorëheqjen si kryetar i FRD
25/02 16:21
Kontrollet për respektimin e masave anti Covid/ 917 gjoba në të gjithë vendin
25/02 15:59
Të karantinuarit nuk do votojnë KQZ: Do t’i japim të drejtën e votës 3 mijë emigrantëve
25/02 15:57
Dhunohet gazetari në Prishtinë/ Visar Duriqi sulmohet nga persona të maskuar përpara shtëpisë
25/02 15:56
Nuk ka kufizime të reja për covid/ Komiteti i ekspertëve e shikon situatën në përmirësim
25/02 15:53