Top News/ Cirkuiti i Formula 1/ Rama inspekton punimet- Hap një epokë të re zhvillimi
02/03/2024 15:20

Kryeministri Edi Rama së bashku me Kryetarin e Bashkisë së Elbasanit Gledian Llatja kanë inspektuar punimet në kantierin e automotoparkut të Elbasanit, që është edhe cirkuiti i parë motosportiv shqiptar. Kryeministri theksoi se “duhet të ecim shumë fort që në 2026-ën të mbarojë ky projekt.” “Cirkuiti i Formula Uno, nëse ne do ta kemi gati në 2027 për garën e parë, duhet që ne nga ana jonë ta shohim, jo thjeshtë nga pikepamja teknike dhe nga pikëpamja e parametrave që ka vet Cirkuiti, por dhe nga pikëpamja e peizazhit sepse është një promovim shumë i madh për Shqipërinë. Kështu që, duhet bërë paralelisht një projekt për gjithë sistemimet rreth e rrotull që imagjinohet që janë pjesë e imazhit të kamerave. Që do të thotë që edhe për shtëpitë rreth e rrotull, edhe për peizazhin, për kodrat per të gjitha, për mbjellje pemësh, për konsolidim të imazhit të fasadave, për të krijuar një pamje që të jetë e gjitha një pamje e një vendi tërheqës.

Top News/ Më do b*tha të komentoj, Çfarë ndodhi mes Heidit dhe Rozës?
21/04 23:17
Top News/ Dështon iniciativa e largimit të kryetarëve në Veri, Presidentja Osmani akuza Serbisë
21/04 23:17
Top News/ Ukraina shkatërron luftanijen ruse /I mbijetoi dy luftërave botërore, e vjetër sa Titaniku
21/04 23:00
Top News/ Do poshtërohet në Ukrainë, si në Vietnam / Rusia paralajmëron SHBA:Po ecni drejt dështimit
21/04 23:00
Top Channel/ Protesta kundër Veliajt, Berisha tregon hapin e radhës: Për të krijuar qeveri teknike…
21/04 22:58
Top Channel/ Boshatiset qyteti serb! Evakuohen 1300 banorë për nxjerrjen e bombës 1 tonëshe
21/04 22:43
Top Channel/ “Ta bëjmë natën ditë”, Berisha: Të premten, të nxjerrim kryehajdutin nga Bashkia Tiranë
21/04 22:07
Top Channel/ “Gjyq publik në shesh”, Berisha-Veliajt: T’u thotë qytetarëve sa vodhi
21/04 22:07
Top Channel/ “E premtja i kalli datën regjimit”, Basha: Dëshmoi se fitorja është juaja
21/04 22:07
Top Channel/Para e armë me firma angleze! Investigimi: Shqiptarët hapin biznes për transport illegal
21/04 21:50
Top News/ Sulmet ndaj SPAK, a u koordinua me Berishën / Meta e mohon: Nuk kam komunikuar me doktorin
21/04 20:40
Top News/ ‘Mos më ofendo dhe qetësohu’,Debate me tone të larta mes Heidit dhe Rozës
21/04 20:39
Top Channel/ Përfundojnë votimet në veri të Kosovës! Në Zveçan nuk votoi asnjë qytetar
21/04 20:16
Top Channel/ SHBA, 95 mld dollarë ndihma për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin
21/04 20:02
Top Channel/ Serbët bojkot zgjedhjeve në very! Pjesëmarrje shumë e ulët, iu bindën Listës Serbe
21/04 19:56
Top News/ Netanjahu shton presionin/ Ofensivë madhore ushtarake ndaj Hamasit
21/04 19:52
Top Channel/ Meta do sozinë e Dumanit! Kreu i PL shpërfill ndërkombëtarët dhe akuzon sërish SPAK
21/04 19:44
Top Channel/ Vendet e punës që rrezikohen nga AI, që po krijon edhe profesione te reja
21/04 19:38
Top Channel/ U raportua për abuzim seksual, ndryshon ngjarja në Greqi: 1-vjeçarja u mbyt nga ushqimi
21/04 19:21
Top Channel/ Ish-banorja e BBV, pushime luksoze në Bali me partnerin biznesmen
21/04 18:45