Top News – Cakaj në Maqedoni/ Takim me krerët politikë shqiptarë
18/09/2020 12:03

Shqipëria mbetet një mbështetje e rëndësishme e Maqedonisë së Veriut. Bashkëpunimi mes dy vendeve ka qenë dhe një ndër temat kryesore të diskutimit gjatë vizitës së Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj ka zhvilluar nje takim me zyrtaret shqiptare ne Maqedoni, ku theksoi mbeshtetjen e Shqiperise per Maqedonine Veriut. Më konkretisht, Cakaj pati takime me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, kryetarin e Lëvizjes “BESA”, Bilal Kasami, kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, si dhe Kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi. Gjatë këtyre takimeve ne Shkup, u vlerësua roli i pazëvendësueshëm në zhvillimin e demokracisë së brendshme, procesin e anëtarësimit në NATO dhe rrugëtimin e Maqedonisë së Veriut drejt Bashkimit Evropian.

Top News – Kthimi i Kodit Zgjedhor/ PD përshëndet vendimin e Metës
23/10 16:14
“Luftë” me tiganë dhe video/ Kryeministri shpërndan videon e Kryemadhit dhe Vasilit
23/10 15:28
Meta rrëzon ligjin e zgjedhjeve/ Presidenti i kërkon mendim komisionit të Venecias
23/10 15:08
Top News – Kthen Kodin Zgjedhor/ Meta-një mundësi për reflektim
23/10 15:06
Top News – Projektbuxheti i dështimit / PD- klientelist, thellon borxhin
23/10 14:09
Top News – Rama-naftëtarëve/ ‘Dilni nga greva dhe do vij tek ju’
23/10 11:56
Top News – Debat Gjoni-Lleshaj/ Ndryshimi në ligjin e gjendjes civile
22/10 16:20
Të zgjedhurit e PD-së pro incerenatorëve/ Ish-kryebashkiakët shpreheshin ndryshe nga drejtuesit e PD
22/10 15:39
Top News – Çështja e detit në Hagë/ Basha-faza paraprake jo nga qeveria
22/10 15:09
KED shkeli Kushtetutën/ Lejoi një notere në garën për Gjykatën Kushtetuese
22/10 15:08
Top News – Pandemia e Covid 19/ NATO dhuron edhe 60 respiratorë
22/10 12:55
Debate në parlament për burgjet/Ministria Gjonaj:janë ndëshkuar 110 të dënuar që kanë thyer sigurinë
22/10 12:42
Rama: Na pret një dimër i vështirë,60 respiratorë do të jenë në vijën e zjarrit për të mbrojtur jetë
22/10 12:16
Top News – Mori gjobë nga policia/ Gjuzi refuzon mbajtjen e maskës
22/10 11:47
Top News – Regjimi Bis dhe burgjet/ Ministrja, interpelance në Kuvend
22/10 11:45
“Militantja” e LSI në Kushtetuese/ Sonila Bejtja, qëndrime politike pro Metës, kundër Ramës
21/10 19:45
Top News – Paloka i kthen përgjigje Ramës/ ‘PS organizate kriminale’
21/10 18:35
Rama tregon projektet e reja/ Tre aeroporte dhe porte turistike në Durrës, Vlorë dhe Sarandë
21/10 15:09
Top News – Rama-çeshtja e detit/ Në kërkuam rishqyrtim, jo Greqia
21/10 14:16
Rritet buxheti për infrastrukturën/ Më shumë fonde sesa për shëndetësinë
21/10 12:59