Top News/ Bullgaria mund të na bllokojë!/ Pendarovski-S’do anëtarësohemi në BE deri në 2030-ën
22/04/2024 10:38

Stevo Pendarovski, kandidati për president i Maqedonisë së Veriut, ka deklaruar se vendi mund të mos anëtarësohet në Bashkimin Europian deri në vitin 2030. “Kam frikë se Bullgaria mund të përsërisë sërish veton ndaj Maqedonisë së Veriut”, u shpreh Pendarovski në një intervistë për Radio Europa e Lirë. Pendarovski shkruan se me bllokadën bullgare dhe me konsensusin e plotë që është ende i vlefshëm, me shumë gjasa nuk do të pranohen anëtarë të rinj në BE.

Top News/ Aksioni i tatimeve, Serbia e quan terror/ ‘Akt barbar që kërcënon mbijetesën e serbëve’
20/05 22:23
Top Channel/ Serbia dënon aksionin në veri dhe paralajmëron: Ballkani drejt konflikteve të reja!
20/05 19:44
Top News/ Vrau gruan, shqiptari pendohet/ Greqi, Eduart Danaj: Kam bërë gabim
20/05 17:21
Top News/ Shqiptarët marrin 5 ministri / Bisedimet me Mickovskin, edhe një zv.kryeministër
20/05 10:49
Top Channel/ Më 22 maj votim në shtatë qendra zgjedhore në RMV, Ahmeti: E rrezikshme
19/05 12:26
Top News/ Mitsotakis paralajmëron Shkupin/ ‘Ndaloni provokimet me emrin, kam informuar BE-në’
18/05 19:21
Top News/ Finlanda ‘shuplakë’ BE-së për Kosovën: Qasje e njëanshme, Serbia shkak për destabilitet
18/05 16:53
Top News/ Me kapele dhe duar në xhepa, çfarë po bënte shqiptari para se të vriste gruan në Greqi
18/05 15:55
Top News/ Kosova mbetet jashtë agjendës së KiE/ Franca: Çështja mund të shkaktojë përçarje në BE
17/05 14:53
Top News/ Greqia paralajmëron RMV-në/ ‘Mitsotakis do të shfuqizojë Marrëveshjen e Prespës’
17/05 12:42
Top Channel/ Maqedonia e Veriut sfidon Greqinë! Mitsotakis: Do kenë pasoja të rënda mes dy vendeve
17/05 12:34
Top News/ Asociacioni, ‘mision i pamundur’ / Escobar: Duhej të kishim insistuar më shumë
17/05 12:29
Top News/ Escobar lë detyrën, rrëfen pengun/ ‘Duhej të kisha këmbëngulur më shumë për asociacionin’
17/05 11:17
Top News/ Emri rikthen tensionet Greqi-RMV/ Mitsotakis: Respektoni dispozitat e marrëveshjes
17/05 11:06
Top News/ Anëtarësimi i Kosovës në KiE/ Vuçiç: I kemi duart e lidhura, britanikët kanë një truk
17/05 10:12
Top News/ Rrëfehet bashkëshorti vrasës/ 50-vjeçari: Pasi e vrava shkova e piva disa birra
16/05 22:22
Top News/Çështja e emrit, Shkupi sfidon Athinën/Mickovski në krah të presidentes: Ndaloni kërcënimet
16/05 20:32
Top News/Asociacioni, Vuçiç: Një mashtrim/Presidenti serb e quan përpjekje jo serioze draft-statutin
16/05 19:12
Top News/ Vritet shqiptarja në Greqi/ Arrestohet bashkëshorti, video e sherrit mes tyre
16/05 17:20
Top News/ Bie numri i emigrantëve/ Ballkani, jo më rruga e preferuar për klandestinët
16/05 16:54