Top News-Britania e Madhe ‘paralajmëron’ shqip, fushatë reklamash për shqiptarët: Rrini larg Londrës
28/05/2023 14:59

Ministria e brendshme në britaninë e madhe ka lancuar një fushatë reklamash që kanë në shënjestër shqiptarët dhe që synojnë t’i dekurajojnë ata që ti drejtohen vendit. Reklamat, që do të jenë të gjitha në shqip dhe do të shfaqen në Facebook dhe Instagram, do të paralajmërojnë njerëzit se do të përballen me burgosje dhe do të kthehen prapa nëse marrin përsipër udhëtimin e rrezikshëm drejt Britanisë së Madhe. Qeveria thotë se fushata që do të nisë këtë javë, do tua bëjë të qartë rreziqet emigrantëve që mendojnë të udhëtojnë me gomone. Laburistët thonë se lëvizja është një llojë ‘kërkimi lëmoshë për besim’ dhe se sistemi i azilit në vend është në kaos. Sipas ministrisë së brendshme britanike, shqipëria është një vend i sigurt dhe në prosperim e sipër dhe shumë shtetas udhëtojnë përmes shumë vendeve të tjera për të mbërritur në Britani, ku edhe paraqesin kërkesa të pabaza për azil.

Top Channel/ “Nuk thyhemi, do i përgjigjemi krimit”, ministri i turk flet pas sulmit terrorist
01/10 18:18
Top News – Zbardhet misteri pas 27 vitesh / Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e Tupac
01/10 16:30
Top News – 10 mijë trupa ruse në Bakhmut / Mbrojtja ajrore rrëzon 16 kamikazë rusë
01/10 16:27
Top News- Në fillim qëllon me armë, më pas aktivizion jelekun me eksploziv/pamjet nga sulmi në Turqi
01/10 16:26
Top News- Agresori hodhi veten në erë/ NATO- Pranë Turqisë në luftën kundër terrorizmit
01/10 16:25
Top News – 35-vjeçarja ‘parandjeu’ vrasjen/ Dëshmia e shoqes-Më tha po më mbaron koha
01/10 16:16
Top News – ‘Kontakti’ me alienët, çështje kohe / Shkencëtarët optimistë-I zbulojnë brenda pak viteve
01/10 16:10
Top News – Trupat britanike gati për në Kosovë / ’Në pritje të urdhërit!’, NATO rrit prezencën
01/10 15:50
Top News – Turqia mban peng Suedinë / Anëtarësimi në NATO, kusht blerja e F-16 nga SHBA
01/10 15:45
Top News – Erdogan paralajmëron terroristët / ‘Nuk mund të shkaktoni dot kaos në Turqi’
01/10 15:36
Top News – Zjarr në klubin e natës, shumë viktima / Shkrumbohet gjithë godina, kërkohen të zhdukurit
01/10 15:15
Top News – Hodhën në erë ‘shtabin’ e Putinit / Komando ukrainase me jet ski në stil ‘James Bond’
01/10 14:15
Top News – Ballkani do të shpërthejë! NATO të shuajë agresionin rus dhe serb në Kosovë
01/10 13:37
Top News – Erdogan në ‘shënjestër’!? Momenti i shpërthimit pranë ndërtesës së parlamentit
01/10 13:28
Top Channel/ Shmangia e mbylljes së qeverisë, Kongresi amerikan miraton masën e ndalimit
01/10 12:13
Top Channel/ Sulm në Turqi! Shpërthen bomba në ndërtesat shtetërore të vendit
01/10 11:53
Top News – Një pro-rus në zemër të Evropës / Në Sllovaki fiton Fico, i duhen aleatë për qeverisje
01/10 11:51
Top Channel/ Një tjetër “goditje”! Politikani anti-ukrainas Robert Fico fiton zgjedhjet në Sllovaki
01/10 11:48
Top News – 12 viktima, shtator i zi në Suedi / Vendi në kthetrat e bandave, ushtria vjen në ndihmë
01/10 11:45
Top News -‘Shpëton’ qeveria amerikane / Shmanget mbyllja në çastin e fundit, Ukraina ‘mollë sherri’
01/10 11:40