Top News – Bregdeti i Durrësit i tejmbushur/Të gjithë në plazh për t’i shpëtuar të nxehtit
29/07/2021 13:44

Temperaturat e larta të këtyre ditëve e kanë kthyer në stacion plazhi dhe shëtitoren bregdetare ''Taulantia'' të Durrësit. Për t'i shpëtuar vapës së këtyre ditëve të gjithë janë dyndur drejt plazheve të Adriatikut që janë plot me pushues javorë dhe ditorë. Lëvizjet në qytet janë reduktuar shumë gjatë ditës, veccanërisht nga këmbësorët. Në mungesë të parqeve dhe lulishteve, njerëzit i janë drejtuar plazheve, ku ndryshe nga qyteti, temperaturat janë disa gradë më të ulëta, për shkak të erës bregdetare dhe mungesës së ndërtimeve shumëkatëshe. Gjithsesi dhe në orët e nxehta të ditës, në qytet nuk mungojnë grupet e turistëve të huaj që vizitojnë qytetin dhe sitet e shumta arkeologjike të tij. Me shtimin e ndjeshëm të fluksit të pushuesve dhe emigrantëve në këtë sezon, është rritur ndjeshëm dhe sasia e prodhuar e mbetjeve urbane që kërkon më shumë vëmendje nga ndërmarrjet bashkiake të pastrimit në qytet e plazh.

Top News – Berisha-Lulzim Basha është i pabesë, zhgënjeu demokratët
21/09 23:12
Top News – Berisha sulmon Bashën/ ‘Më mirë qiri i fikur, sesa qiri i fëlliqur’
21/09 23:11
Top News – Berisha i përlotur/ Do ta çoj Bashën në Gjykatë për shpifje
21/09 23:11
Top News – ‘I shkruajta Bashës 1 orë pas vendimit për përjashtimin tim’, ja çfarë i tha
21/09 23:11
Top News – Berisha-Rama i futi një thikë pas shpine PD, mori peng Bashën
21/09 23:08
Top News – Përfundon takimi me demokratët në Fier/ Berisha largohet me duartrokitje dhe brohoritje
21/09 23:03
Top News – Berisha-Rama, kryeministri më i ligë dhe më tradhëtarë pas Enver Hoxhës
21/09 23:02
Top News – ‘O Sali o hero gjithë Shqipëria ty të do’, nuk kanë të ndalur brohorimat në Fier
21/09 23:02
Top News – Nami në Fier/ Mbështetësit e ‘flaktë’ të Berishës nuk ndalen
21/09 23:01
Top News – ‘Historia jonë është e dhimbshme, vuajmë për mbijetesë’
21/09 22:58
Top News – ‘Edi Rama vret çdo minutë, çdo ditë të ardhmen e Shqipërisë’
21/09 22:58
Top News – Berisha-Nafta në Shqipëri ka çmimin e dytë më të lartë në botë
21/09 22:58
Top News – Berisha-Përjetuat helmimin më të madh nga plehrat, fajtor Edi Rama
21/09 22:57
Top News-Hetim për ndotjen në Elbasan/ Pas ankesave për tymin nga metalurgjia
21/09 22:50
Top News- Nga Vlora, për të shpëtuar Mesdheun/Shkencëtarët shqiptarë në ballë të eksperimentit
21/09 22:49
Top News-67 viktima nga Covid 19 në 24 orë/Qetësohet situata nga pandemia në Itali
21/09 22:16
Top Channel/ Qytetarja-Berishës:Konformizmi juaj është një formë korrupsioni, po e paguajmë ne!
21/09 22:06
Top Channel/‘Me Lulin si do vejë puna?’Berisha: Të dorëzojë mandatin dhe të shkojë nga erdhi
21/09 22:05
Top Channel/ “Nuk mund të shkelmojë njeri mbi ju”, Berisha: Vendimin e mori për të shpëtuar veten
21/09 22:04
Top Channel/ Qytetari nga Kosova kërkon mbështetje nga Berisha: Serbia na ka sjellë ushtrinë!
21/09 21:55