Top News- Bllokimi i negociatave/Ç’kërkon Bullgaria që të heqë veton ndaj Maqedonisë
19/10/2021 15:02

Në progresraportin e tij të fundit mbi ecurinë e Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt BE, Komisioni Evropian kritikoi ashpër të hënën Bullgarinë për veton ndaj vendit fqinj. Ke theksonte mes të tjerahs se Bullgaria po bllokonte jo vetëm fillimin e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut por edhe me Shqipërinë.

Top News- Sllovenia kundër ‘ Open Balkan’!/ Deklarata e fortë e presidentit në Prishtinë
29/11 19:44
Top News-Emigranti vret gruan në Greqi/14 femra të ekzekutuara në vetëm një vit
29/11 16:06
Top News – Serbia po destabilizon rajonin! / Osmani: Nuk dëshiron marrëveshje me Kosovën
29/11 14:49
Top News – Bashkimi Kombëtar acaron Vuçiç/ Vendimi ekstrem pas deklaratave të Ramës
29/11 14:47
Top News-Kokaina, korridor i ri në Ballkan/Sekuestrohen 37 kg, arrestohet një person
29/11 14:22
Top News- Zhduken dy ruse në Qipro/ Policia gjen gjurmë gjaku, dyshohet për vrasje të dyfishtë
29/11 13:45
Top News-3 shqiptarët me 21 kg heroine/ Kapen në Greqi, ja kush drejtonte rrjetin
29/11 11:40
Top Channel/ Bashkimi i Shqipërisë, Vuçiç: Të thoja Serbi e Madhe do më varnin në mes të Europës
28/11 20:00
Top Channel/ NATO dhe BE “kërcënojnë” Rusinë dhe Bjellorusinë: Gati për luftë nëse përdoret forca
28/11 18:44
Top Channel/ Në Greqi, qendra vullnetare po ndihmon refugjatët të bëjnë punët që vendasit refuzojnë
28/11 18:28
Top Channel/ Vazhdon festa te shqiptarët në Greqi, me veshje, këngë e gatime tradicionale
28/11 18:27
Top Channel/Selanik, shqiptarët e djegin për 28 nëntor
28/11 15:56
Top Channel/Fluksi i emigrantëve/ Greqia inaguron dy kampe
28/11 15:45
Top News-13 milionë euro për 45 të vrarë / Për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari
28/11 13:33
Top News- Serbia bazë ajore në Bosnjë / Projekti misterioz i Vuçiç që po alarmon rajonin
28/11 13:00
Top News – Vrasja e trefishtë në Deçan / Policia, hetim në disa pista, ende nuk ka një motiv
27/11 17:58
Top News-I mbijetuan aksidentit tragjik në Bullgari/Dy pacientë kthehen në Shkup, të tjerët në vijim
27/11 16:48
Top News-FRONTEX në trafikun e drogës / Shqiptari kapet në Greqi, arrestohet nga policia
27/11 14:05
Top Channel/”Njëri plumb i doli, por tjetri…” : I plagosuri zgjohet- kërkon shokët!
27/11 13:56
Top Channel/Vijnë të mbijetuarit nga Sofja: I duhen psikiatër! Besa Trans në “darën” e drejtësisë!
27/11 13:54