Top News- Bjellorusia po përgatitet për luftë! / Ukraina në alarm, Minsku shton trupat në kufi
23/05/2022 20:54

Bjellorusia ka rritur frikën se po përgatitet për luftë pasi ushtri ka filluar të kontrollojë armët dhe pajisjet e saj logjistike për t'u siguruar që ato janë gati për përdorim luftarak. Ministria e Mbrotjes tha në në deklaratë se ushtria po inspekton të gjitha pajisjet që disponon duke i vënë në gjendje gadishmërie. Lajmi vjen pasi forcat e armatosura të Ukrainës kanë paralajmëruar se po përgatiten për një sulm të mundshëm nga Bjellorusia. Kievi ngre alarmin për rritje të aktivitetit ushtarak dhe të trupave nga Bjellorusia, në afërsi të kufirit me Ukrainën.

Top News – Kanë vjedhur grurin ukrainas / Kievi i kërkon Turqisë të konfiskojë tre anije ruse
06/07 12:17
Top News-Lajmi i mirë për emigrantët shqiptarë /Qeveria gjermane merr vendimin për lejet e qëndrimit
06/07 12:16
Top News – Johnson mes skandaleve, luftë për mbijetesë / Qeveria në fije të perit pas dorëheqjeve
06/07 12:13
Top Channel/ PE voton raportet për Kosovën e Serbinë: U zgjat shumë, të liberalizohen vizat!
06/07 12:11
Top Channel/ Akullnajat, ekspertët: Rritja e temperaturave po shpejton shkrirjen në brendësi!
06/07 12:00
Top News – Kokainë në çantë dhe priste blerësin/ Tentoi t’i ikte policisë, në pranga shqiptari
06/07 11:24
Top News-Plani i madh për të futur Malin e Zi në BE/Brukseli kërkon ‘kokën’ e Gjukanoviç, gati pakti
05/07 22:16
Top News-Të burgosurit do luftojnë për Putin/Ushtria ruse rekruton këdo për të vijuar luftën
05/07 22:11
Top News-Tronditet qeveria e Johnson / Dorëhiqen dy ministrat kryesorë, zbulojnë shkaqet
05/07 22:02
Top News-Vdekja e 8 vjeçares nga mungesa e mjekimit/Arrestohen pjesëtarët e sektit fetar e prindërit
05/07 19:47
Top Channel/ Pse Evropa po goditet nga valët e të nxehtit, studimi: Rrymat ajrore faktor
05/07 19:44
Top Channel/ Sulmi i planifikuar prej javësh, detaje nga tragjedia në ditën e pavarësisë së SHBA
05/07 19:37
Top Channel/ Drogë nën ujë, policia spanjolle sekuestron dronët e veçantë të trafikantëve
05/07 19:37
Top Channel/ Tronditje energjitike për Evropën, greva e punonjësve mbyll fushat e gazit në Norvegji
05/07 18:58
Top News- Një Turqi pa Erdoganin…!/Sondazhet parashikojnë rrëzimin e presidentit!
05/07 18:53
Top Channel/ Rastet me covid po shtohen , pushimet e evropianëve në ‘rrezik’
05/07 18:35
Top News- Michel ‘zbarkon’ në Shkup për negociatat/BE ultimatum të pranohet propozimi francez
05/07 17:51
Top News- Rusët kërcënojnë të gjithë BE-në/Bullgaria, arsyeja e përplasjes së re me Moskën
05/07 17:49
Top News – Ukrainasit e ‘dashurojnë’ Johnson!/A po e udhëheq Britania fushatën e NATO kundër Rusisë!
05/07 17:02
Top News – Rusia jashtë Rusisë… / Çfarë është Kaliningradi, përse është kaq i rëndësishëm?
05/07 15:53