Top News – Birra rrjedh sërish… Rihapen pub-et në Angli
05/07/2020 14:03

Ndoshta birra ishte pak e ndenjur, pas tre muajsh në fuçi, por për britanikët kjo nuk pati aspak rëndësi mbrëmjen e të shtunës, kur mundën të riktheheshin sërish në pabet e tyre të dashura pas një tjetër zbutjeje të kufizimeve për shkak të koronavirusit. Kemi tre apo katër muaj që presim këtë ditë- thote Nik, një llogaritar 38 vjecar që ka dalë për një krikëll birrë bashkë me tre shokë të tij për të parën herë që kur gjithçka u mbyll në fund të marsit. Pandemia i ka marrë jetën 44131 personave në Britaninë e madhe, më shumë se kudo tjetër në Evropë. Qeveria po përpiqet të kthejë ekonominë në jetë në atë që është quajtur super e shtuna. Restorantet më në fund u lejuan të hapeshin për klientët dhe berberët po ashtu rimorën gërshërët në duar. Më shumë njerëz mund të mblidhen tani bashkë për pikniqe pa rrezikuar ndëshkim apo paralajmërim nga policia

Top News – Probleme me dushin/ Trump kërkon ndryshimin e ligjit
13/08 12:47
Top News – Dekada e fundit, më e nxehta e regjistruar në tokë
13/08 12:46
Top News – Muzikali “Diana”/ Në Netflix para Brodadway-t
13/08 12:45
Top News – Vaksina për Covid 19/ Gjermania, gati muajt e ardhshëm
13/08 12:36
Top News – Dezinformimi për Covid-in/ Të paktën 800 viktima në gjithë botën
13/08 12:27
Top News – “Kujdes me totalitarizmin”/ Paralajmërimi i sekretarit Pompeo në Republikën Çeke
13/08 12:22
Top News – Biden dhe Harris: Trump rrënoi Amerikën
13/08 12:14
Top News – Rikthehet izolimi/ Zelandë e Re, 14 raste të reja Covidi
13/08 12:06
Top News – Shefi i OKB-së: Pandemia rrezikon paqen në botë!
13/08 11:55
Top News – Pompeo për Kinën/ Armik me i keq se Bashkimi Sovjetik
12/08 21:07
Top News – Spektakël i Guggemos/ Akrobaci në muzeun e teknikës – Pa koment
12/08 16:18
Top News – Keqinformimet mbi Covid-in/ Përhapen në 25 gjuhë të ndryshme
12/08 14:34
Top News – Spektakël në qiell/ Shiu i meteorëve arrin kulmin!
12/08 14:28
Top News – SHBA, rreth 47000 raste të reja/ Alarm në Argjentinë e Australi
12/08 14:26
Top News – Gjermania dhe Spanja, në alarm nga shifrat e Covid-it
12/08 14:26
Top News – Rikonceptohet studio e famshme/ Walt Disney ndryshon “20th Century Fox”
12/08 13:50
Top News – Shpërndanin informacione të rreme për Covid-19, Facebook fshin mbi 7 milionë llogari
12/08 12:45
Top News – SHBA arrin marrëveshjen, 100 milionë doza të vaksinës kundër Covid-19
12/08 12:44
Top News – Mbretëria e Bashkuar përballet me recesion pas 11 vjetëve
12/08 12:42
Top News – A e rrisin cigaret elektronike rrezikun ndaj COVID-19?
12/08 12:39