Top News-Bie numri i viktimave nga Covid 19 / Ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orë në vend
24/10/2021 19:56

Numri i viktimave dhe I rasteve të reja nga COVID 19 në vendin tonë ka pësuar një ulje të ndjeshme. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orë janë shënuar 4 viktima. Betejën me virusin e rreikshëm nuk e fituan një 67 vjecre nga Puka, një 73 vjecar nga Patosi, një 79 vjecarare nga Lushnja dhe një 82 vjecar nga Lezha. Nga njoftimi zyrtarë I publikuar nga Ministria e Shëndetësisë bëht me dije se po gjat kësaj fashe orare janë shënuar 444 raste të reja nga 2 mijë e 680 testime të kryera. Tirana vijon të jetë qarku ë I infektuar ku në 24 orë ka regjistaur 213 raste të reja. Po nga njfitmi I ministrië mësohet se janq shëruar 315 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të shëruarve në 171 mijë e 790 që nga fillimi i epidemisë në vend. Aktualisht në spitalet covid po marrin trajtim mjekësorë 164 pacientë, nga të cilët 20 prej tyre janë në gjendje më të rënduar. Ndërkohë, në të gjithë vendin 7 mijë e 32 qytetarë janeë aktivë me covid19.

Top News-Zbulohen 30 policë të droguar / Merret vendimi për përjashtimin e tyre
06/12 22:11
Top News-30 vjet nga ekzekutimi me vdekje/Flasin familjarët e “Masakrës së Libofshës’
06/12 20:58
Top News-Atentat mafioz për larje hesapesh / Greqi, ekzekutohet boksieri shqiptar
06/12 20:23
Top Channel/ 20 mijë nxënës u testuan sot për të parë mangësitë e krijuara nga mësimi on line
06/12 19:49
Top Channel/ Dënimi i rrallë, “mos hyr në dyqane”/ Gruaja nga Tirana vidhte si antistres
06/12 19:44
Top Channel/ Basha: Ashpërsim të kodit penal, dënim më të ashpër për krimet zgjedhore
06/12 19:40
Top Channel/ Strategji e SHBA anti korrupsion/ Parashikon edhe rikuperim të parave të vjedhura
06/12 19:39
Top Channel/ I zë dimri në shtëpinë pa çati. Familja nga Shijaku humbi shtëpinë nga tërmeti
06/12 19:38
Top Channel/ Sigurimi i automjeteve ndryshon/ Shoferët e rrezikshëm do paguajnë më shumë
06/12 19:35
Top News-5 viktima në vetëm 24 orë/Më pak infektime, por edhe më pak testime
06/12 19:32
Top News-Strategji nga SHBA për Shqipërinë/Yuri Kim, ‘detyrat urgjente’ për Ramën
06/12 19:26
Top News-Operacion në 3 shtete për 5 shqiptarë/Trafikantët në kërkim në Shqipëri, Zvicër e Itali
06/12 19:24
Top News-Vrasësi i ish-policit Santiago Malko / SPAK firmos pretencën për autorin Bledi Teta
06/12 18:53
Top News-Dëshmia e gruas së ish-deputetit / Ndryshoi deklarimet gjatë marrjes në pyetje
06/12 18:09
Top News- Një kat i vilës për kultivim droge/Në pranga babë e bir, e pësojnë dhe 3 punonjës të OSHEE
06/12 18:07
Top Channel/ Aromë festash në Lushnjë, ndizen dritat e pemës së Vitit të Ri
06/12 17:56
Top News- Kujdes në rrugë nga moti i keq!/ Policia dyfishon patrullat në akset nacionale
06/12 17:52
Top Channel/ Arrestohen 10 shoferë në Durrës! 130 gjoba për shkelje rregullash të qarkullimit rrugor
06/12 17:09
Top News- ‘Tu ndalohen përjetë funksionet publike’/ Ja 4 propozimet e ashpra të PD për Kodin Penal
06/12 16:42
Top News- Me skaf përmes liqenit të Shkodrës/ Policia shpall në kërkim trafikantët e drogës
06/12 16:40