Top News- Berisha, kriza politike e financiare…!/ Pa para publike, i përfiton PD e menaxhon Alibeaj
30/11/2022 12:06

Partia Demokratike krahas krizës së brendshme si pasojë e ndarjes në dy kampe, ai ‘Berisha’ dhe ‘Alibeaj’ duket se do të ketë përplasje edhe lidhur me financimet nga buxheti i shtetit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka alokuar fondet për partitë, por edhe pse prej 22 majit, Partia Demokratike ka si drejtues ish-kryeministrin Sali Berisha, sërish ligjërisht mbetet në duart e Lulzim Bashës, të dorëhequr që prej 21 marsit. Ky vendim i ish-kryedemokratit nuk është reflektuar në gjykatë, e për rrjedhojë, ai vijon të jetë drejtuesi i saj në dokumente, teksa përfaqësohet nga Enkelejd Alibeaj si nënkryetar dhe kryetar i grupit parlamentar dhe Gazment Bardhi Sekretar i Përgjithshëm, në duar të të cilit janë financat e partisë. Kësisoj mund të themi se krahas krizës ideologjike dhe të përfaqësimit në të cilën ndodhet PD e Berishës, tashmë do të futet edhe në një krizë ekonomike.

Top News – Sonila Qato në GJKKO / Ish-drejtorja e ARRSH pyetet për tenderin e Kardhiq-Delvinë
03/02 20:04
Top News – ‘Opozitë mjerane e pa ide’ / Rama u përgjigjet akuzave për ‘McGonigal’
03/02 20:03
Top Channel/ Auto Moto Park Albania/ Konkursi për projektin e pistës moto sportive me standardet FIA
03/02 19:58
Top Channel/ Diabetikët presin fishat falas, të sëmurët mbi 65 vjeç të zhgënjyer: Rimbursim në mars
03/02 19:42
Top News – Balonë spiune mbi SHBA/ Pekini e pranon, por mohon akuzat e Uashingtonit
03/02 19:21
Top News – ‘Spiunoi’ aksionet kundër prerjes së pyjeve në Gramsh, pezullohet polici
03/02 19:10
Top News – A do hapë BE dyert për Ukrainën!/ Liderët europianë në Kiev, mesazhi për Zelenskin
03/02 18:14
Top News- Deputeti përcolli kërcënimin e Kim te Berisha/ Kryedemokrati paralajmëron Ramën
03/02 17:44
Top News – NYT zbulon detaje, McGonigal komunikoi zyrtarisht me Ramën
03/02 17:41
Top News- PD nuk tërhiqet/ Kërkojnë sërish interpelancë me Ramën
03/02 17:40
Top News – Gjyqi për vulën / Hidhet shorti në apel, Alibeaj kërkon përshpejtim
03/02 17:38
Top News – Bordi ul sërish karburantet / Nafta e benzina bien, por rritet gazi
03/02 17:37
Top News – E goditën barbarisht me thikë në lokal/ Plagosja në ish-Bllok, arrestohet autori i dytë
03/02 17:35
Top News – Vuçiç kundër tankeve për Ukrainën/ ‘Ky është gabimi më i madh politik i Perëndimit’
03/02 17:32
Top News – Transportonte vinçin mbi kamion/ Shembi mbikalimin, shoqërohet shoferi
03/02 15:56
Top Channel/ Breshëri dëmtoi bujqësinë! Në Lushnjë, u dëmtuan serat, agrumet dhe ullinjtë
03/02 15:19
Top Channel/ Borë në kryeqytet? Temperaturat ulen ndjeshëm javën e ardhshme
03/02 15:16
Top Channel/ Apeli nis punën, janë ende 25 mijë gjyqe që nuk kanë një datë të përcaktuar
03/02 15:13
Top Channel/ Shkollat e reja në Tiranë, kryebashkiaku Veliaj inspekton punimet në Vaqarr
03/02 15:11
Top Channel/ Dy aksidente me motor, humbin jetën një 18-vjeçar në Tiranë dhe një 65-vjeçar në Durrës
03/02 15:09