Top News – Beatles, siç nuk i kemi parë kurrë / Publikohen pamjet e grupit të famshëm në Japoni
03/10/2022 15:17

Fansat e Beatles kanë përshëndetur publikimin e imazheve të papara më herët që tregonin katër të mrekullueshmit në një tur në Japoni, e kjo pasoi një betejë ligjore të ashpër për videon 35 minutëshe. Pamjet bardhë e zi, të grupit britanik, që vizitoi vendin në 1966, u regjistruan nga policia në kuadër të masave të sigurisë. Ato tregojnë muzikantët që zbresin nga një avion, të veshur me kimono dhe që performojnë para një turme të tërbuar në arenën Budokan në Tokio. Por, në imazhe shihen edhe operacionet e policisë në prapaskenë. Pamjet sidoqoftë, kanë një element sigurie...fytyrat e të gjithë të tjerëve, përvec atyre të pjesëtarëve të grupit, nga adhuruesit në lotë e deri tek oficerët e policisë që përballeshin me protestuesit e krahut të djathtë, janë mbuluar për arsye privatësie. Kjo ka qenë pika kryesore që ka përplasur fansat e beatles dhe avokatët e lirisë së informacionit, të cilët zhvilluan një betejë të gjatë dhe të ashpër që kërkonte që pamjet të publikoheshin të pacensuruara.

Top Channel/ Nisin arrestimet, bllokon tubimet në Shangai pas protestave kundër kufizimit të lirive
28/11 22:03
Top Channel/ Urimi nga SHBA: Krenarë për ju! Biden: SHBA mbështet Shqipërinë në anëtarësimin në BE
28/11 20:06
Top News – Babai vret vajzën, nuk pranoi të martohej!/ I kishte gjetur për bashkëshort 1 të moshuar
28/11 20:00
Top News – Biografia e re e Mbretëreshës Elizabeth/ Zbulohen detaje mbi mendimin për Meghan Markle
28/11 19:07
Top News – Banda e ‘skifterëve’ shqiptarë në Greqi/ Në pranga tre të rinj, zbardhen 51 grabitje
28/11 18:41
Top News – Goditja e radhës e hakerave iranianë/ Publikohen patentat e mbi 1 mijë shqiptarëve
28/11 18:17
Top News – Kërkesa e deputetëve konservatorë/ Thirrje për kthimin e menjëhershëm të shqiptarëve
28/11 18:14
Top News – Skandali i reklamës së Balenciaga/ Kim Kardashian thyen për herë të parë heshtjen
28/11 18:11
Top News – Turqia, ‘gjithë inatin’ me Suedinë / Bisedime të reja për anëtarësimin në NATO
28/11 17:55
Top News – Britania nuk ka më mjekë / Me mijëra më pak, faji është i Brexitit
28/11 17:25
Top News – Turqia, gati për ‘pushtimin’ e Sirisë/ Përgatit forcat tokësore, operacion kundër kurdëve
28/11 17:25
Top News – Avioni ‘ngec’ në linjat elektrike / Majë shtyllës, 33 m mbi tokë, shpëtohen pasagjerët
28/11 16:58
Top News – Lukashenko ka frikë se do të helmohet! ’Në listën e zezë të Putinit’, nuk hyri në luftë
28/11 16:47
Top News – Shpërthen vullkani më i madh në botë / Alarmi në nivelin e kuq, llava kërcënon Hawaiin
28/11 16:12
Top News – E premtja e zezë, ‘nami’ në SHBA / 9.12 miliardë dollarë blerje vetëm online
28/11 16:12
Top Channel/’ Kupon për kulturën’, qeveria gjermane propozon nismën e vecantë për të rinjtë
28/11 16:01
Top Channel/ Policia e Xi dhunon gazetarin e BBC, vazhdojnë protestat në Kinë
28/11 16:00
Top News – Dhjetori i festave magjike në botë/ Vendet më të veçanta që duhen vizituar
28/11 15:46
Top News – Pasuria e familjes mbretërore të Katarit/ E zhytur në luks! Avionë, jahte e rezerva nafte
28/11 14:42
Top News – ‘Drita e shkretëtirës’, operacioni i Europol/49 arrestime, 6 bosë kokaine kapen në Dubai
28/11 14:17