Top News – BE i dhuron Kosovës 6.000 kite për testim të koronavirusit
02/07/2020 17:58

Bashkimi Europian i dhuroi Kosovës mijëra pajisje mjekësore, me qëllimin të ndihmojë sadopak luftën kundër koronavirusit të ri. Në kuadër të ndihmës në vlerën e 800,000 eurove përfshihen pajisje si: 6,000 kite për testim të koronavirusit, 90 shtretër, mbi 67,000 maska dhe aparatura të tjera. Përfaqësuesja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, i bëri dhe një herë thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar. “Respektoni kufizimet tejet të rëndësishme për të luftuar pandeminë. Për momentin e shohim që kudo në Prishtinë, kudo në Kosovë, njerëzit po dalin, nuk respektojnë distancimin fizik, nuk vendosin maska dhe nuk janë fare të vetëdijshëm për pasojat tepër të rënda të kësaj situate, edhe nëse jo për ne, për të moshuarit tanë”, deklaroi ajo.

Top News – Grenell jep lajmin: Kosova e Serbia takohen në Shtëpinë e Bardhë më 2 shtator
14/08 10:46
Top News – Ligji per vlerat e UÇK/ Kosovë, nuk miratohet në kuvend
13/08 18:05
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Me shumë të shëruar se të infektuar
13/08 16:09
Top News – Vendimi i AKK / Haradinaj, kandidat për president
12/08 21:56
Top News – Shkolla në Kosovë/ Ministria me tre skenarë
12/08 16:54
Top News – Covid 19 në Kosovë/ Shifrat vazhdojnë në rritje
12/08 16:33
Top News – Testet tek private/ Kosovë-licencohen edhe 9 laboratorë
12/08 16:11
Top News – Bilanci i koronavirusit/ 13 viktima në Kosovë, 1 në Maqedoni
11/08 16:09
Top News – Testimet në privat/ Kosovë, çmimet të kontrolluara
11/08 12:09
Top News – Covid në Kosovë/ 14 viktima e 172 raste të reja
10/08 16:08
Top News – Covid, bilanci në Kosovë/ 12 të vdekur, 188 raste të reja
09/08 16:00
Ushtarë serbë në Kosovë/ KFOR: Patrulla rutinë me forcat serbe. Banorët: s’jemi të sigurt
08/08 20:27
Hyrja e serbëve në Kosovë/ Në pamje xhandarët serbë në parkingun e restorantit, reagon Kryeministri
08/08 12:21
Top News – Covid-19 në Kosovë/ 3 viktima, 181 raste të reja
07/08 19:24
Top News – Covid-19 në Kosovë/ Vazhdon rritja e infektimeve
06/08 16:02
Top News – Vaksina për covid/ Kosova ka nisur negociatat
06/08 12:18
Top News – Moti i keq në Kosovë/ Paralajmërime për përmbytje
05/08 17:35
Top News – Zëvendëskryeministri Selmanaj infektohet me koronavirus
04/08 15:20
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Hyseni-pritet përfshirje amerikane
04/08 12:22
Top News – Kosovë, Hoti me covid/ 7 viktima dhe 250 raste të reja
03/08 17:17