Top News – Basha takim në Tropojë/ Bën thirrje për votim masiv
18/04/2021 11:40

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e mbylli në Tropojë, turin e nisur një natë më parë në 9 qyetete nga jugu në veri të Shqipërisë. I ndalur në Tropojë ai e cilësoi këtë qytet si “Tropoja e Sali Berishës dhe Azem Hajdarit” teksa u bëri thirrje qytetarëve të votojnë masivisht partinë demokratike duke hedhur poshtë mundësinë për një bashkëqeverisje. Në fjalën e tij Basha zbuloi edhe premtimet elektorale ndër të cilat edhe mbështetje për agroturizmin, turizmin dhe rrjetin e enegjisë elektrike. Kontrata që ekipi im ka lidhur shtëpi më shtëpi, fshat më fshat do të fillojë nga zbatimi prej ditës së parë të qeverisjes së re. Mbështetje për agrobiznesin, për turizmin, mbështetje për rrjetin e energjisë elektrike, i cili jo më kot është lënë pas dore nga korrupsioni dhe babëzia e një njeriu i cili përmes errësirës së shtëpive tuaja do të kthejë këtë vend në mesjetë. Rikonstruksion i plotë i rrjetit të energjisë elektrike, rikonstruksion në ndërtim i infrastrukturës rurale dhe mbi të gjitha riaktivizimi i projektit të rrugës së bregut të Drinit për ta bërë Tropojën siç është diamantin e mes të këtij hajmalie të bukur Rrafshit të Dukagjinit, Shkodrës dhe Ulqinit. Lulzim Basha në fund të turit të tij në Tropojë, vendosi lule në bustin e Azem Hajdarit, liderit të lëvizjes studentore të dhjetorit 1990, njëkohësisht edhe babait të Rudina Hajdarit, e cila në këto zgjedhje është kandidate e partisë politike “Nisma Thurrja”.

Top Channel/ Rama: Do ta çminojmë Presidencën! Për zëvendësuesin e Metës do të konsultohemi me PD
10/05 10:59
Top News – PD-KAS zbaton urdhrat e Ramës/ Dosjet voluminoze të demokratëve për ankimim
09/05 15:48
Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05 14:52
Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50
Top Channel/ Fatjona Dhimitri, deputetja e vetme që mbron Metën në Kuvend, ja fjalimi
07/05 18:27
Top Channel/ Myslim Murrizi fjalim fshatçe për Metën. Shpërthejnë të qeshurat në Parlament
07/05 18:26
Top Channel/ “Në ëndër do na dalë Kujtim Gjuzi”, batutat në Kuvend
07/05 18:25
Top Channel/ Adriatik Alimadhi: Pse votova kundër hetimit të Ilir Metës
07/05 18:25
Top Channel/ Lefter Maliqi mbron në Kuvend Majkon dhe Ulqinin: I dogjën si të ndershëm
07/05 18:01
Top Channel/ Klotilda Bushka në Kuvend: Ja përse duhet shkarkuar Meta
07/05 17:59
Top Channel/ Kujtim Gjuzi: Meta duhej shkarkuar një vit më parë
07/05 17:59
Top Channel/ Deputeti i pensionistëve: Të shkarkohet Meta. Kam prova që shkeli Kushtetutën
07/05 17:58
Top Channel/ Ralf Gjoni në Kuvend: Rama dhe Meta, të takohen prapë për ngjala
07/05 17:56
Top Channel/ Ndryshojnë gjobat për shoferët. Parlamenti diskuton Kodin e ri rrugor
07/05 17:56
Top Channel/ Kërkohet falja e gjobave të pandemisë
07/05 17:55
Top Channel/ Dekretet e Presidentit do rrëzohen. Ja fjala e deputetes socialiste
07/05 17:54
Top Channel/ Deputeti i opozitës së re: Ndaleni Ilir Metën
07/05 17:53
Top News – 98 pro shkarkimit të Presidentit/ ‘Opozita’ i jep PS-së votat kundra Metës
07/05 16:49
Top News – Duma-Regjimi Rama-Doshi-Rakipi/ PD-vota, 1 milionë deri në 35 milionë për familje
07/05 15:47
Top Channel/ “Anuloni zgjedhjet në Gjirokastër”/ LSI kërkon përsëritjen në Dropull
07/05 15:13