Top News-Basha po ‘përçan’ partinë e tij / Kërkon largimin e Baçit nga dega e PD në Fier
20/10/2021 22:52

Kreu I Partisë Demokratike Lulzim Basha ka këkruar largimin nga posi të Luan Bacit, si kryetar I degës së PD në Fier dhe zëvëndësimin e tij me ish kryetarin e bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Mësohet se kërkesë ëhstë bërë gjatë takimit qe Basha ka zhbilluar me Luan Bacin. Pasi ky I fundit është zgjehdur deputet në kuvebdin e shqoërisë, I hstë këkuar qe të jaë dorëheqjen si kryetarë I degës së partisë demokratike në fier. Sipas Bacit, nuk ka arsye pse të ndodhë ky ndryshim ,sidomos tani qe zhvilimet në partinë demokrtike janë të paimagjinueshme. Ghithashtu, sipas tij nuk ka ende një njofitm zyrtarë për pezullimin e tij nga detyra. Deputeti I PD shprehet se pjesëmarrja në foltoren e Berishës ka qenë me mbështetjen e të gjithë demokrateve. Nuk behet fjale për emra të përvetshëm, por për Partinë Demokratike. Megjithatë, akoma nuk ka një njoftim zyfrtarë nga kreu I partisë demokratë Lulzim Basha. Kujtojmë se ky I fundit disa ditë më parë shkarkoi Flamur Nokën nga funksioni si nënkryetarë I komisionit të sigurisë.

Top Channel/ U arrestuan për vrasjen e Pashk Ujkës. Familjarët: Ishin në Kosovë kur ndodhi ngjarja
04/12 10:48
Top Channel/ “Po ta kisha bërë vaksinën nuk do kisha përfunduar kështu”, rrëfimet e shtatzënave
04/12 10:24
Top Channel/Demokrati-Berishës:E more thri, e bëre morr, tani do të të hajë! Dy fjalë & për Yuri Kim
03/12 21:31
Top Channel/ Po bën betejë personale me foltoren? Berisha nga Devolli: Marrëzi!
03/12 21:30
Top Channel/ Berisha tregon pse Basha e ‘kyçi’ gojën dje në Parlament
03/12 21:29
Top Channel/ Berisha: I vetmi vend ku mund të mblidhemi është Air Albania, por nuk e dimë motin
03/12 21:28
Top Channel/Berisha-Bashës: Jep dorëheqjen!Në Belgjikë rezulton se je anëtar i organizatës kriminale
03/12 21:27
Top Channel/ Berisha: Më 11 dhjetor shkojmë rithemelojmë PD dhe pluralizmin shqiptar
03/12 21:26
Top News-4 viktima, ja numri i të infektuarve / Më shumë raste janë shënuar në Tiranë
03/12 21:15
Top News-Shuhet aktorja Edi Luarasi/Të papriturat e jetës dhe rikthimi në skenë
03/12 21:06
Top News-12 orë për të numëruar paratë/Goditet karteli që sillte drogë edhe në Shqipëri
03/12 21:03
Top News-Në kurth shefi i njësisë “Fast”/Tiranë, arrestohet nga kolegët për mashtrim
03/12 20:42
Top News-Shqiptari vret veten në burgun grek/Prej 8 vitesh në burg, si e siguroi lëndën kimike
03/12 20:29
Top Channel/ Lezha ‘pushtohet” nga uji, bllokohen pusetat prej reshjeve të shiut
03/12 20:03
Top Channel/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare: Shumë të sëmurë po trajtohen në shtëpi
03/12 19:41
Top Channel/ Elbasani mbytet nga plehrat/ Tërhiqet kompania që pastronte qytetin
03/12 19:36
Top Channel/ Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimi, dënohet me 55 vite Shullazi dhe grupi
03/12 19:34
Top News-Korrupsioni me tenderin e uniformave/ Ja sa u dënuan të pandehurit, vetëm një shpëton
03/12 18:38
Top News- Shqipëria ‘braktis’ BE për SHBA / Pse Ballkani është më sytë nga Shtëpia e Bardhë
03/12 18:11
Top News-Kryebashkiaku përfundon në SPAK/ Fshehu dënimin në greqi, hetimet nga e para
03/12 17:32