Top News – Basha në Rrogozhinë/ ‘Fermerët janë aq keq sa bizneset’
27/05/2020 13:27

Kreu i PD, Lulzim Basha ishte sot në Rrogozhinë. Ai u takua me fermerët të cilët tregtojnë produktet e tyre në tregun Agro-Ushqimor. “Po i rris fëmijët rrugëve. Jam e sëmurë, nuk kam marrë asnjë ndihmë. Nuk kam një thes miell. Kam kaluar ne depresion dhe nuk më përfillin”, tha e revoltuar një prej tregtareve Bashës. “Vij një ditë në javë për të shitur. Burrin e kam pa punë. Fëmijën të sëmurë. Nuk e dimë ku të vemi vetëm po të drejtohemi në Shkumbin. Nuk kam marrë asnjë lloj ndihme”, shprehet një tjetër tregtare.

Rikthehet “Jeho”! Çdo të diel, ora 20:00
11/07 10:42
Pjesëtar i një grupi të strukturuar kriminal/ Arrestohet i kërkuari nga policia
11/07 10:26
Manastirliu: 10 rregulla për sezon turistik të sigurt
11/07 10:25
Top News – Ministria për pedagoget/ Mos penalizoni studentet me nota
10/07 22:55
Top News – Ministria për pedagogët/ Mos penalizoni studentët me nota
10/07 20:55
Top News – Pandemia dhe gratë/ Anketa: U thellua pabarazia gjinore
10/07 20:46
“Basha kryeministër? Asnjë propozim”/ Rama: Puna e koalicioneve do të diskutohet në vijim
10/07 20:01
“Ti kryeministër, unë President”/ Basha zbulon mesazhet e Ramës për heqjen e koalicioneve parazgjedhore
10/07 19:40
Rama pranon listat e hapura/ Garanci PD për të votuar paktin e 5 qershorit
10/07 19:37
Top News – Mesazhi i Yuri Kim/ Lufta ndaj covid, nuk ka mbaruar
10/07 19:33
Top News – KE, raporti për Shqipërinë/ “Migrimi, krimi dhe korrupsioni’
10/07 19:26
Top News – Task Forcë në Vlorë/ Zero tolerancë kush shkel ligjin
10/07 18:20
Top News – Rama për ‘zgjedhoren’/ Hapen listat, ndalohen koalicionet
10/07 17:58
Bujqësi me bimët mjekësore/ Historia e të rinjve të Kolonjës që i kthehen tokës dhe gjejnë punësim
10/07 16:10
“Blerta vuante nga depresioni i rëndë”/ Flet mjeku Sadik Lala që e kuroi vajzën deri në vitin 2015
10/07 15:44
Rekord infektimesh, 90 në një ditë/ Në spital janë 11 të shtruar në gjendje të rëndë
10/07 15:15
Top News – Kadastra e Vlorës/ Largohet i shtati, Jurgen Pilkati
10/07 15:11
Top News – Operacioni i FA/ Sazani pastrohet nga predhat
10/07 14:30
Top News – Covid, ambasada gjermane/ ‘Karantinë, po vajtet në Shqipëri’
10/07 14:30
Top News – Rruga e re pranë Mulletit/ Fermerët pranë tregjeve bujqësore
10/07 14:03