Top News – Basha krah aleatëve/ Kuvendi votoi për interesat e Ramës
30/07/2020 15:43

Kryetari I Partisë demokratike, Lulzim Basha, në një dalje publike me të gjithë aleatët në krah, ka reaguar ashpër ndaj miratimit të ndryshimeve në Kushtetutë. Basha është shprehur se opozita nuk i njeh ndryshimet që prodhon Kuvendi pa miratimin e opozitës së bashkuar. Kryedemokrati ka theksuar se Kuvendi gjysmak ka votuar për interesat e Ramës dhe shtoi se opozita e bashkuar do të bëjë koalicion bashkë me qytetarët për të larguar nga postin kreun e qeverisë, Edi Rama, që sipas tij po bën çdo gjë për të mbajtur pushtetin. Pavarësisht tonit të ashpër Basha nuk ka paralajmëruar protesta apo ndonjë formë tjetër revolte ndaj vendimit të Kuvendit për ndryshimet kushtetuese. Në mbyllje të fjalës së tij kreu I Partisë Demokratike është shprehur I sigurt se koalicioni opozitar kundër Ramës do të dali triumfues nga zgjedhjet e ardhshme

Top News – Pandemia në Shqipëri/ Basha flet për mjekët dhe testimet
23/09 20:04
Zbulohen skenarët e opozitës për listat, aleatët: Të mos humbim kohë
23/09 19:51
Basha takon mjekët/ “Situata në prag të katastrofës. 6 muaj nga pandemia, deri tani dështim”
23/09 19:33
Top News – Konferenca e kryetarëve/ Kodi Zgjedhor, me 1 tetor në Kuvend
23/09 12:38
Listat e hapura në dilemë/ Do mblidhet Këshilli Politik për propozimet e Reformës në drejtësi
22/09 12:55
Listat e hapura, paralajmërimi i PS-së: PD-LSI të sjellë propozimin, ndryshe do veprojmë të vetëm
21/09 15:53
Top News – Veliaj lëviz 20 drejtues/ Tiranë, socialistët ndezin motorët
21/09 15:05
Top News – Listat e deputetëve/ Balla-modeli ynë, nuk është shpikje!
21/09 13:54
PS mbledh grupin parlamentar/ Diskutimi për Reformën Zgjedhore
21/09 12:52
Top News – Propozimet për listat/ Gjiknuri i përgjigjet Hajdarit
21/09 12:05
Top News – ‘Koha nuk pret më’/ Meta përkujton vizitën e Papës
21/09 11:44
Top News – ‘Kushtetuesja’ brenda ‘20/ Kërkesa e ambasadores Yuri Kim
18/09 16:47
Dështon mbledhja e këshillit politik mes socialistëve dhe opozitës, rikthyer edhe tonet e ashpra
18/09 15:25
Meta kërcënon mazhorancën/ Presidenti: Po më shkarkuan, shpërndaj Parlamentin
18/09 15:05
Top News – Këshilli, ikin PD-LSI/ Ngërçi, koalicionet e listat 100%
18/09 14:59
Top News – Ndryshimet kushtetuese/ Presidenti kërcënon maxhorancën
18/09 14:43
Meta rikthen gjuhën e ashpër/ Presidenti: Ta provojnë të më shkarkojnë
18/09 12:58
Top News – Cakaj në Maqedoni/ Takim me krerët politikë shqiptarë
18/09 12:03
Top News – Reforma Zgjedhore/ Basha takim me ambasadorin gjerman
18/09 11:45
Për reformën nuk ka konsensus/ Të premten PS-PD-LSI duhet të ulen sërish
17/09 15:26