Top News – Balla uron Albin Kurtin për fitoren/ ‘Zgjedhjet në Kosovë, një festë e demokracisë’
15/02/2021 12:54

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla teksa ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje për fitoren e thellë në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë, tha se ky proces, në kushtet e pandemisë dhe të ftohtit ekstrem, është një mesazh për të gjithë aktorët politikë për të pranuar rezultatin e zgjedhjeve, si në Kosovë edhe në Shqipëri. Duke uruar Kosovën dhe partite poltike për zgjedhje me standarte Balla ka uruar vecanerisht mikun e tij, sic ka preferuar ta percaktojë, Albin Kurtin për fitoren në këtë gjedhje, duke shtuar se mezi pret të nisin bashkëpunimin me qeverinë e re. Taulant Balla para mediave ka theksuar se zgjedhjet në Kosovë ishin një “festë e demokracisë, duke dhene keshtu nje mesazh edhe per politIken ne shqiperi. Uroj që procesi i konstituimit të Kuvendit të ri e qeverisë së re të marrë kohën sa më të shkurtër të mundshme, e mezi presim të punojmë me qeverinë në funksion të integrimit. Ajo që për mua është me rëndësi është që tashmë të gjitha partitë politike duhet të pranojnë rezultatin, uroj që dhe në Shqipëri pas 25 prillit cdo parti politike të pranojë rezultatin, ka deklaruar Taulant Balla.

Top Channel/ Basha refuzon ftesën e Ramës, takimet me qytetarët: S’ka ndryshim pa u larguar ai
15/04 20:19
Top Channel/ Rama: Fitojmë në 25 prill. I gatshëm të bashkëpunoj me opozitën
15/04 19:49
Top Channel/ Basha në njësinë 11 në Tiranë: Brenda 2 viteve mbyllim procesin e legalizimit
15/04 19:20
Top Channel/ “Rrapush Xhaferri i veshur si dhëndër”, Rama nga Lezha: Luli kukull që kurdiset
15/04 19:10
Top Channel/ Veliaj: Më 25 prill për PS dhe Ramën. Llumi i OFL është bërë bashkë, kundër nesh
15/04 15:16
Top Channel/ Kandidatja Spahiu flet për projektin 80 milionë euro për monumentet e kulturës
15/04 15:14
Top Channel/ Basha: Në 100 ditë hapim bisedimet. Kreu i PD-së bisedon me zv. Presidentin e KE
15/04 15:13
Top Channel/ Rama: Gati të bashkëpunoj me Bashën, por duhet të ndahet nga Saliu dhe Iliri
15/04 15:11
Top Channel/ Ftesa e Ramës për bashkëpunim me Bashën, Meta: Është po aq e sinqertë sa 17 maji!
15/04 15:04
Top Channel/ Balla: Zgjedhjet e 25 prillit do të përcaktojnë çfarë rrjedhe do të marrë Shqipëria
15/04 14:34
Top News – Refuzohet nga Basha/ Rama – është udhëndjekës i Metës dhe Berishës
15/04 13:57
Top Channel/ Fushata e kandidatëve të PS në Durrës, zbresin në lagjet e vjetra të qytetit
15/04 13:50
Top Channel/ Procesi i vaksinimit, Rama: Në fundjavë nis vaksinimi i operatorëve turistikë
15/04 12:54
Top Channel/ Rama sulmon opozitën dhe tregon sa ka shkuar numri i të vaksinuarve në vend
15/04 12:53
Top News – A do ketë koalicion PS – PD!/ Ja si i përgjigjet Basha kushtit të vendosur nga Rama
15/04 12:29
Top News – ‘Mbështetësi i PS-së i zhgënjyer’/ Basha-mos e braktis bindjen politike, voto ndryshimin
15/04 12:23
Top News – Basha takim me zv.presidentin e KE/ ‘Ne do integrojmë vendin në BE brenda 100 ditëve’
15/04 12:21
Top Channel/ Rama: Gati të bashkëpunoj me Bashën, por duhet të ndahet nga Saliu dhe Iliri!
15/04 12:18
Top Channel/ Basha, fushatë në Kamëz,Tregon se përse duhet të votohet PD
15/04 12:07
Top Channel/ Sondazhi i Vlorës – PS 8 mandate, PD 4; Shkodër, PD 7 mandate, PS 3 dhe PSD 1
15/04 02:03