Top News/ Babë e bir konfliktohen me thika në Lushnjë, dërgohen në spital për ndihmë
28/05/2024 21:04

Babe e bir nga fshati Gjazë i Lushnjës u përfshinë në një konflikt me mes tyre pas një debati që patën ndërsa përdorën dhe thika. Edhe pse u përpoqën ta fshehin ngjarjen ata u zbuluan pasi u paraqitën në spital me plagë në trup. Nari Plaka 39-vjeç dyshohet se u plagos me mjet prerës nga babai I tij 69-vjeçar Bashkimi. Edhe pse ai tha para bluzave të bardha se u rrëzua nga biçikleta dhe I kishte hyrë një hekur në bark, mjekët gjatë momentit që ekzamimnimeve para se të kryenin ndërhyrjen kirurgjiukale konstatuan se plaga ishte shkaktuar nga një mjet prerës. Ndërkohë pak minuta pas 39-vjeçarit, edhe I ati I tij shkoi në spital me plagë të shumta në kokë e fytyrë. Të dy të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut prë jetën, ndërsa policia po punon për sqarimin e rrethanave të plota të ngjarjes si dhe shkakut që mendohet se çoi drejt konfliktit fizik babë e bir.

Top News/ Aksidentohen turistët francezë/ Furgoni përplaset me autokombajnën në Lushnje
14/06 13:15
Top Channel/ 7 turistë francezë përfundojnë në spitali! Furgoni përplaset me autokombajnën
14/06 13:09
Top News/ Mbahet seanca për Belerin/ Kryebashkiaku i Himarës shfaqet pas hekurave në gjykatë
14/06 13:03
Top Channel/ “Na konkurron gruri i Serbisë”! Nis korrja e drithit, fermerët ankohen për çmimin
14/06 12:51
Top News/ Protestuesit përplasen me policinë/ Hidhet molotov, shpërthejnë në flakë gomat
14/06 12:48
Top Channel/ Rriten temperaturat, parashikimi për fundjavën dhe muajin qershor
14/06 12:48
Top Channel/ Opozita në protestën e 12, protestuesit tentojnë të çajnë kordonin policor
14/06 12:46
Top Channel/ Nis Komisioni Antikorrupsion. Bojkoton opozita, mazhoranca shtrin dorën e bashkëpunimit
14/06 12:46
Top Channel/ Mitsotakis zëvendëson ministrat, pas rezultateve të dobëta në zgjedhjet e PE
14/06 12:45
Top Channel/ Apeli vendos fatin e Belerit. Eurodeputeti i Greqisë në burg për shitblerje votash
14/06 12:44
Top News/ Fluksi gjatë sezonit turistik/ Kufizohet lëvizja në rrugë e kamionëve
14/06 12:41
Top Channel/Ndotet liqeni i Komanit! Pamja më e keqe për pushues e turistët që zgjedhin ta vizitojnë
14/06 12:28
Top News/ Protestuesit përplasen me policinë/ Hidhet molotov, shpërthejnë në flakë gomat
14/06 12:27
Top Channel/ Mes flakëve duke vënë veten në rrezik të moshuarit qëllojnë me vezë para bashkisë
14/06 12:27
Top Channel/ Zonat e mbrojtura, 800 mijë vizitorë. Rama ndan pamje nga parku Korab-Koritnik
14/06 12:26
Top Channel/ Mes zjarrit dhe tymit, protestuesit para Bashkisë së Tiranës përqafohen dhe puthen
14/06 12:13
Top Channel/ Momenti kur protestuesit i vënë flakën gomave para Bashkisë së Tiranës
14/06 12:13
Top News/ U dhunua pasi la fëmijën në kopsht/ Del pas 16 ditësh nga koma avokati Mëngjesi
14/06 12:07
Top Channel/ Me flamuj të PD-së dhe fishekzjarre, opozita proteston para Bashkisë së Tiranës
14/06 11:51
Top Channel/ Nuk mungojnë fishekzjarrët në protestën para Bashkisë, protestuesit shkaktojnë rrëmuje
14/06 11:44