Top News- Atentati mafioz ndaj shqiptarit në Itali/ Zbulohet identeti, u vra pak pasi doli nga burgu
19/08/2022 15:42

Elson Kalaveri është shqiptari i ekzekutuar me pistoletë mbrëmjen e së enjtes në Piza të Italisë. 36-vjecari ndodhej si pasagjer në një automjet tip Benz, kur autori i është afruar dhe ka qëlluar me pistoletë drejt tij. Kanë qenë ekspertët e policisë italiane ata të cilët kanë identifikuar viktimën dhe më pas kanë lajmëruar autoritetet shqiptare. Kalaveri, ashtu siç dhe u raportua është një person me precedentë të mëparshëm penalë. Ai ka plagosur një person me armë në vitin 2014. Konkretisht është përplasja me Gentian Keçin, një mik ku pas një konflikti me të, e goditi me plumb në kokë. Autori u arrestua nga policia dhe më pas gjykata e dënoi me burg. Sipas informacioneve Kalaveri kishte vetëm pak kohë që kishte përfunduar dënimin në Shqipëri dhe ishte zhvendosur drejt Italisë. Ndërkohë sa i përket vrasjes së tij, hetuesit dyshojnë se autori është shqiptar. Ai ka goditur disa herë me pistoletë në drejtim të Kalaverit duke e lënë të vdekur. Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur një automjet largohet me shpejtësinga vendngjarja, e cila sipas autoriteteve ka qenë e autorit. Personat të cilët janë gjendur aty në momentin e krimit janë marrë në pyetje nga policia në cilësinë e dëshmitarit.

Top News – Ukraina çliron tokat që Putin aneksoi / Kievi avancon në Kherson, forcat ruse zbrapsen
05/10 13:40
Top Channel/ Eurodeputetja pret flokët në parlament: Ndaloni dhunën në Iran
05/10 12:39
Top News – Putin firmos aneksimin e tokave ukrainase / Katër vite tranzicion për tu bërë ‘Rusi’
05/10 12:08
Top News-Çfarë ka në mendje Vladimir Putin?/A do ta shtypë apo jo butonin e kuq, analistët në ‘terr’
05/10 12:05
Top News-Nga ‘Graceful’ në ‘Balena vrasëse’/Jahti i Putinit ndryshon emër, largohet nga Kaliningradi
05/10 11:50
Top News – Asteroidi i goditur nga NASA / Lë pas ‘një bisht’ 10 mijë kilometra të gjatë
05/10 11:49
Top channel/ Paketa e 8 e sanskioneve, BE bie dakord për një çmim tavan të naftës ruse
05/10 11:39
Top News – Gazprom kthen gazin në Itali / Nis eksporti përmes Austrisë, u pezullua në fundjavë
05/10 11:38
Top News – Elon Musk ‘kënaq’ Putinin! / Rusia mbështet ‘planin e paqes’, Ukraina e zemëruar
05/10 11:37
Top News – Rusia gjen ‘partner të ri’ / Mbylli rubinetat për Evropën, i shet gaz Talebanëve
05/10 11:36
Top Channel/ Putin nënshkruan ligjet për aneksimin e 4 rajoneve të Ukrainës
05/10 11:29
Top News – Lëshoi raketën si kërcënim por dështoi/ Koreja e jugut kërkon ndjesë, alarmoi popullatën
05/10 11:28
Top News – Kërkoi miliarda euro dëmshpërblim lufte / Gjermania refuzon kërkesën e Polonisë
05/10 11:24
Top Channel/ Musk i rikthehet marrëveshjes për blerjen e Twitter-it
05/10 11:04
Top News – Shi raketash!/Ukraina sulmon me artileri ushtrinë ruse
05/10 10:29
Top News – Në mbrojtje të luleve të shkretëtirës/ Kili krijon park kombëtar në thatësirë
05/10 10:29
Top News – Ngushtica e re në Detin Baltik/Polonia kanal të ri për shmangur Rusinë
05/10 10:28
Top News – Pinguinët në rrezik/ Gripi i ri kërcënon koloninë e Afrikës së Jugut
05/10 10:28
Top Channel/Emrat një për një:Shkupi publikon për herë të parë të dhënat e atyre që luftuan me ISIS!
04/10 23:11
Top Channel/Vuçiç, tjetër paralajmërim misterioz: “Më keq se në vitet 90`, na pret një betejë e Stalingradit”!
04/10 23:09