Top News – Asgjësohen 1136 bimë kanabis/ Dy operacione antidrogë në Krujë e Lezhë
10/06/2023 17:04

Territori i Krujës dhe Lezhës ka qenë në kontrollin e vazhdueshëm të shërbimeve policore, me qëllim goditjen e paligjshmërisë së kultivimit të lëndëvë narkotike. Në Krujë, u finalizua faza e 14 e operacionit policor antikanabis të koduar "Territor i pastër", ku si pasojë 700 bimë kanabis u gjetën dhe u asgjësuan me anë të djegies. Sasia e bimëve narkotike u gjet në fshtarat Cudhi Kamp dhe Kroi i Madh, si dhe në malin e Bruzit. Si rezultat i fazave të mëparshme të këtij megaoperacioni, janë asgjësuar në total 7753 bimë narkotike cannabis sativa. Ndërsa në Lezhë u finalizua operacioni antidrogë i koduar “Imazhi”, ku si pasojë 436 bimë narkotike të llojit kanabis të cilat u gjetën të kultivuara në fshatrat Fregen dhe Gjobardhaj, njësia administrative Ungrej u asgjësuan përmes djegies. Në fshatin Fregen, u gjetën të kultivuara 300 bimë narkotike cannabis sativa, ndëras në Gjobardhaj, u gjetën 136 bimë kanabis. Gjatë fazave të mëparshme të këtij megaoperacioni, në zona të ndryshme të qarkut Lezhë, janë asgjësuar në total, 16 573 bimë narkotike cannabis sativa. Materialet iu referuan prokurorive përkatëse për veprime të mëtejshme hetimore.

Top Channel/ Fieri nën pushtetin e flakëve, Prefekti: Vështirësi në mbushjen e zjarrfikëseve me ujë
23/09 22:40
Top News – Zjarret djegin nënstacionin elektrik, situatë alarmante në Patos
23/09 22:23
Top Channel/ Flakët në Patos mbërrijnë shumë pranë nënstacionit, OSHEE stakon energjinë elektrike
23/09 22:07
Top Channel/ Situatë alarmante në Patos! Flakët dalin nga kontrolli, rrezikohen depozitat e naftës
23/09 21:59
Top Channel/ Pas Fierit, zjarri përfshin edhe by pass-in e Vlorës! Flakët jashtë kontrollit
23/09 21:56
Top Channel/ Flakët përpijnë bimësinë në afërsi të fshatit Vajkan, mbërrijnë në rrugën Fier-Lushnje
23/09 20:50
Top Channel/ Flakët e “ferrit” bien në Fier! Zjarret mbërrijnë në rrugën nacionale në Kolonjë
23/09 20:27
Top Channel/Turistët, fansa të Skënderbeut! Lezhë, shtohen vizitorët në memorialin e heroit kombëtar
23/09 20:01
Top News – Zjarr i madh në pyllin e Darzezës, kërkohet ndërhyrja nga ajri
23/09 19:53
Top Channel/ Zjarrfikësit “luftë” me flakët në Fier/ Darëzeza më problematikja!
23/09 19:48
Top Channel/ Anëtarësimi i Ballkanit në BE! Gjermania dhe Franca përgatisin raportin, “gati në 2030”
23/09 19:37
Top News – Dita Botërore e Lumenjve/ Pastrimi i shtratit të lumit Erzen nga AMBU
23/09 19:27
Top Channel/ Zjarrfikësit “luftë” me flakët në Fier! Tri vatra aktive, Darëzeza ndërhyrje nga ajri
23/09 18:42
Top News – 15-vjeçari aksidentohet me biçikletë në Bulqizë, dërgohet me helikopter te Trauma
23/09 18:26
Top Channel/ Aksident i rëndë në Bulqizë,15-vjeçari dërgohet me helikopter drejt Traumës
23/09 16:16
Top Channel/ “Tirana Youth Run”, Veliaj: Janë pesëfishuar regjistrimet në klasat sportive
23/09 15:56
Top Channel/ Kemi harruar drejtshkrimin! Teknologjia po largon edhe shqiptarët nga shkrimi me dorë
23/09 15:28
Top Channel/ Përdoruesit kthehen në shpërndarës! Psikologët: Si futen në rrugën e drogës të miturit
23/09 15:15
Top Channel/ Uji i ndotur i depozitave! Depozitat kolektive në kryeqytet me nivel të madh të ndotjes
23/09 15:10
Top News- ‘Tirana Youth Run’/ Veliaj- Tirana me pistë të re atletike
23/09 15:06