Top News/ Asgjë e re nga fronti i lindjes…! 2 vjet luftë në Ukrainë, e fundi s’shihet në horizont
24/02/2024 12:35

Më 24 shkurt 2022, forcat ruse hynë në Ukrainë, duke nisur luftën më të madhe në evropë që nga lufta e dytë botërore. Që atëherë, vlerësohet se qindra e mijëra trupa ukrainase e ruse janë vrarë apo plagosur. OKB ka regjistruar rreth 30 mijë viktima civile edhe pse numri real mbetet shumë më i lartë. Fëmija jonë po flinte. Bashkëshortja ime ishte në ballkon dhe më pas një shpërthim. Kaq ishte e gjitha. Unë doja të nxirrja një herë jashtë fëmijën e të kthehesha për bashkëshorten. Por gjithcka u përfshi nga tymi dhe nuk më lanë më të kthehesha.

Top Channel/ Holanda në krah të Ukrainës, rrit në 3 miliardë euro ndihmën ushtarake
12/04 21:04
Top Channel/ Biden-Trump, anketa, amerikanët mendojnë se kandidatët kanë bërë më shumë dëm sesa mirë
12/04 20:00
Top Channel/ Aleatët duan armë? Ekspertja amerikane: Industria jonë e mbrojtjes në vështirësi
12/04 19:31
Top Channel/ Rrëzohet çatia në Itali, humb jetën në punë punëtori 36-vjeçar shqiptar
12/04 17:48
Top Channel/ Posteri që alarmoi Gjermaninë, ISIS mund të sulmojë stadiumet e Euro 2024
12/04 16:36
Top News/ Evropa, gati të njohë Palestinën / Spanja kryeson, bën fushatë për mbështetje
12/04 16:19
Top News/I luten zotit t’i japë fund përmbytjeve/Priftërinjtë rusë, me avion mbi lumenjtë e Siberisë
12/04 15:39
Top News/ ‘Magura’, droni detar që tmerroi Putinin / Mban 320 kg eksploziv, ‘asi’ në dorën e Kievit
12/04 15:33
Top Channel/ Dialogu, gazeta zvicreane: Vucici po blen kohë- pret zgjedhjet në SHBA!
12/04 15:19
Top Channel/ “Koha për luftë”, SHBA-ja, Japonia dhe Koreja e Jugut tregojnë “muskujt” në Paqësor!
12/04 15:06
Top Channel/ Planifikonin sulm në Gjermani, arrestohen tre adoleshentë: Dy janë vajza!
12/04 14:15
Top News/ ‘Nëse dalim në rrugë mund të vritemi!’ Të rinjtë e Harkivit, ‘mall’ për jetën normale
12/04 14:09
Top News/ Shpërthimi në hidrocentralin italian/Mbyllen kërkimet, bilanci i viktimave shkon në shtatë
12/04 13:59
Top News/ Planifikonin sulm terrorist në Gjermani / Arrestohen tre të rinj nga 15 deri në 16 vjeç
12/04 13:55
Top News/ Moska dëbon ambasadorin slloven / Hakmarrje! Më herët Sllovenia dëboi diplomatin rus
12/04 13:51
Top Channel/ Edhe Gjermania mbështet Asociacionin, Sarrazin: Por jo dakord me çdo formë!
12/04 13:05
Top Channel/ Ambasadori i BE: Shqipëria, në krye në procesin e anëtarësimit, kujdes korrupsionin!
12/04 13:04
Top Channel/ Nga Teksasi në Florida, 14 tornado në SHBA: Alarm për mot ekstrem!
12/04 12:11
Top News/Irani sulmon Izraelin, SHBA nuk përfshihet/Teherani ka njoftuar Uashingtonin: Do hakmerremi
12/04 12:05
Top Channel/ Frika e hakmarrjes, ndërhyn Gjermania: Tenton zbutjen e tensioneve Iran-Izrael!
12/04 12:01