Top News – Arsimtarët me COVID-19, shkolla “Faik Konica” kalon në mësim online
27/09/2020 13:15

Nxënësit në shkolla fillore “Faik Konica” në Prishtinë, do të vazhdojnë mësimin në distancë, apo në formën online, pasi katër arsimtarë të këtij institucioni arsimor, kanë rezultuar pozitivë me koronavirusin e ri. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, Armend Zemaj, i cili tha se, në bazë të rekomandimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), mësimi me prezencë fizike të nxënësve në shkollën “Faik Konica” do të ndërpritet për dy javë. “Nga hulumtimi dhe mbikëqyrja e situatës epidemiologjike, IKSHPK ka bërë testimin e të gjithë arsimtarëve, katër prej të cilëve rezultuan pozitivë me COVID-19”, ka shkruar Zemaj në rrjetin social Facebook. Më herët gjatë këtij muaji, në shkollën fillore “Mustafë Venhari” në Komunën e Vushtrrisë, tetë nxënës nën moshën 10 vjeç dhe tetë mësimdhënës, rezultuan pozitivë me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi.

Top News – Bizneset në Kosovë/ Ekspertet-pak përkrahje në pandemi
25/10 16:30
Top News – Kontrollet mjekesore/ Kosovë, të rikthehen në kufi
25/10 16:24
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Dy viktima dhe 186 raste të reja
25/10 16:14
Profesion për të ikur në Europë / Të rinjtë në Kosovë mësojnë zanat për të marrë një vizë pune
25/10 12:22
Top News – Task-forca antikorrupsion/ Haradinaj del kundër qeverisë
24/10 18:20
Top News – Prishtina e Shkupi/ Firmosin memorandumin për 5G
23/10 22:35
Top News – Hoti në Shkup/ Ftesë nga Zaev për minishengenin
23/10 20:03
Top News – Aktakuza ndaj Thaçi/ Afron afati nëse miratohet apo jo
23/10 17:42
Zhduken 2 mln euro nga buxheti/ Kosovë, “ishte sulm kibernetik”. Hoti: Minjtë do të dalin shpejt
22/10 20:03
Top News – Lajçak për dialogun/ Zgjidhja, një kompromis i dhimbshëm
22/10 19:11
Top News – Vodhi thesarin/ Jepet masa për punonjësin në Kosovë
22/10 18:59
Top News – Bilanci në Kosovë/ 159 raste të reja dhe asnjë viktime
22/10 16:24
Top News – Afera e thesarit/ Bajrami-ishte sulm kibernetik
22/10 14:41
Hoti në interpelancë, raporton për minishengenin dhe për anëtarësimin në organizatat ndërkombëtare
21/10 19:52
Top News – Kosovë, BE e shqetësuar/ Fati i Task- Forcës anti korrupsion
21/10 18:55
Top News – Thesari i shtetit/Kosovë, vidhen 2 milione euro
21/10 18:39
Top News – Mandati i speciales/ Prokuroria e posaçme kundër Thaçit
21/10 12:44
Ulen çmimet e perimeve/ Fermerët në Kosovë: Pandemia nuk e uli kërkesën
21/10 12:40
Top News – Prodhuesit në Kosovë/ Hiqni TVSH-në e produkteve vendase
20/10 19:22
Top News – Ambasada në Izrael, Hoti i kërkon Thaçit hapjen
20/10 12:11