Top News – Arrestohen tre persona/ Shkodër, ishin shpallur në kërkim
24/11/2020 12:46

Policia e shkodrës në bashkëpunim me prokurorinë kanë arrestuar tre persona që ishin shpallur në kërkim të akuzuar për kryerjen e veprave të ndryshme penale. Një prej të ndaluarve, një 42 vjecar banues në lagjen “Bahçallëk”, ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkodrës kishte vendosur ndaj tij masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Për dy të ndauarit e tjerë, Gjykata e Shkodrës kishte vendosur masën arrest me burg, pasi akuzoheshin për për veprat penale “Moskallëzim krimi” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”, e kryer në bashkëpunim. Materialet në ngarkim të tre të ndaluarve iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Vrasja e Zall-Bastarit/ I kërkohet ndihmë Kosovës për ndërtimin e profilit gjenetik të viktimës
26/01 19:56
Oboti kthehet në liqen/ Zgjerohet harta e ujit në fshatin e përmbytjeve. Banorët Dajç, në vështirësi
26/01 19:51
Kushtetuesja jep vendimin e parë/ Përparësi ka 6 çështje. Ende pa datë padia për zgjedhjet lokale
26/01 19:47
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit dhe Policia/ OSBE dhe KQZ, shkresa me ‘kërkesë llogarie’
26/01 18:27
Top News – Policia blindon rrugët e Tiranës/ Arrestime në timon dhe pezullim patentash
26/01 17:45
Top News – ‘Vendim i padrejtë, më falni…’!/ Gjykatësi, vendimi për vrasësen shqiptare
26/01 17:38
Veliaj dhe Rama inspektojnë punimet në 8 konvitet e reja në Kamzë: Kushte moderne për studentët
26/01 17:27
Top News – Hesapet e vrasësve me pagesë/ Sa kushton një atentat me armë, ose tritol
26/01 17:17
Top News-Të rinjtë nga arsimi professional/ Denaj-numri më i lartë i të punësuarve në tregun e punës
26/01 16:59
Top News – Vlorë, plagoset Marion Mitro/ Atentat ish-anëtarit të bandës së Julian Sinanajt
26/01 16:46
Top News – I mbijeton Covid në moshën 101 vjeç/ Shqiptarja e moshuar u infektua në Itali
26/01 16:46
Top News – Roli i policisë në zgjedhje/ Veliu-askush nuk mund të dalë mbi ligjin
26/01 16:45
Top News – Babai mes lotësh-Ma përgjysmuat dhimbjen/ një pemë ulliri shekullor për Klodian Rashën
26/01 16:44
Nga arrestimet, pezullimi i patentave e deri tek… Rrugorët e kryeqytetit bëjnë bilancin e një jave
26/01 16:32
Oboti është kthyer në liqen/ Zgjerohet harta e ujit në fshatin e përmbytjeve
26/01 16:04
Gërryerjet në brigjet e lumit të Drojes dëmtojnë urën! Në Lezhë 880 ha toka nën ujë
26/01 15:56
Evakuohen banorë pranë urës/ Vjosa doli gjatë natës, sot po ulet niveli i ujit
26/01 15:54
Fshatrat e Fushë-Krujës nën ujë/ Në Murqin përmbytja e tretë brenda një muaji
26/01 15:34
Lënë shtëpinë për shkak të ujit/ Evakuohen banorët në Shijak, Sukth dhe Katund i Ri
26/01 15:30
Atentat porositësit të vrasjeve! Marion Mitro qëllohet me armë! Gjendet makina e djegur
26/01 15:27