Top News – Ariu gjithë natën në makinë… / Mbyll derën nga brenda e nuk del dot
09/08/2022 15:49

Një ari që u fut në makinën e një cifti amerikan, u detyrua të kalojë gjithë natën atje pasi mbylli veten brenda saj. I paftuari ia doli me sukses të rrotullonte dorezën nga jashtë derës, me gjasë në kërkim të ushqimit, por pa që e njëjta strategji nuk funksionoi për ta hapur sërish derën nga brenda. “Ai ka qendruar brenda makinës nga pas orës 11 të mbrëmjes deri thuajse në orën shtatë të mëngjesit”, tregon cifti. “Herë pas here dëgjonim një kërcitje. Mendova se mos ishte rrëzuar ndonjë kosh mbeturinash apo dicka e ngjashme...por kishte qenë makina ime që kërciste”, thotë bashkëshorti. Ai kishte njoftuar sherifin lokal kur kishte parë kafshën e bllokuar në makinë dhe vetëm mëngjesin e ardhshëm ekspertët mundën të vinin në vendngjarje. Sidoqoftë, burri nuk kishte duruar deri në mbërritjen e ekspertëve, por kishte provuar herët në mëngjes të hapte derën e makinës me një shkop, nga një distancë e sigurt. Dhe ariu e vlerësoi këtë...doli me nxitim nga mjeti duke hungëritur....E pasi shpëtoi nga miku i paftuar, cifti shkoi të inspektonte dëmet...një xham i thyer, një ekran i ngrënë, dera e pasagjerit e shtrembëruar dhe shumë por shumë erë e keqe...

Top Channel/ Nuk i ulet taksa të pasurve në Angli, vendimi i kryeministres së re shkaktoi debate
03/10 15:35
Top Channel/ Ndryshon akt akuza ndaj Hashim Thaçit
03/10 15:33
Top News – E quajti ‘mi të vogël kanalesh’ / Erdogan ngre padi kundër politikanit gjerman
03/10 15:20
Top News – Beatles, siç nuk i kemi parë kurrë / Publikohen pamjet e grupit të famshëm në Japoni
03/10 15:17
Top Channel/ Greqi, shtrenjtohet nafta, qeveria greke hoqi subvencionet për naftën
03/10 15:17
Top News – Basti më i fundit i Emirateve… / Një ministri në Metaverse, e para në botën virtuale
03/10 15:15
Top News – Zbulime mbi ADN-në e Neandertalit / Nobeli i Mjekësisë i shkon një shkencëtari suedez
03/10 15:12
Top News – Putin ‘ngrin’ Evropën këtë dimër / Ekspertët paralajmërojnë rreziqe të paprecedenta
03/10 15:11
Top News–Vendos ushtrinë në uzinat e naftës dhe gazit/Norvegjia mobilizohet pas rrjedhjeve në Baltik
03/10 15:09
Top News–Vendos ushtrinë në uzinat e naftës dhe gazit/Norvegjia mobilizohet pas rrjedhjeve në Baltik
03/10 15:09
Top Channel/ ‘Ulje e prodhimit të naftës me 1 milion fuçi në ditë’, OPEc+ kërkon rritjen e çmimit
03/10 14:27
Top News – I pastrehë, por mendjen te parfumi!/Arrestohet 27-vjeçari shqiptar, vodhi në parfumeri
03/10 12:57
Top Channel/ Fatura dritave 500 mijë euro/ Mbyllen hotelet në jug të Italisë, nuk përballojnë kostot
03/10 12:55
Top News-Nëndetësja bërthamore ruse në Arktik/ Teston Poseidonin, silurin që ndez tsunami radioaktiv
03/10 12:22
Top News – Katër palë zgjedhje në 18 muaj / Bullgari, kryeson Borisov, qeveria e re një sfidë
03/10 12:11
Top Channel/ Zgjedhjet në Bosnje, ndryshime dhe kaos në politikë
03/10 12:05
Top News – Nëse Putin lëshon bombat bërthamore…? / Petraeus: Shkatërrojmë trupat ruse në Ukrainë
03/10 12:05
Top Channel/ Liderët evropainë mblidhen në Pragë, çfarë pritet të ndodhë në takime
03/10 12:04
Top News-Liderët e kontinentit mblidhen në Pragë…/Vuçiç dhe Erdogan hezitojnë. Ç’pritet të ndodhë?
03/10 12:01
Top Channel/ Zgjedhjet në Bullgari: Partia e Borisovit kryeson, pvarësisht akuzave për korrupsion
03/10 11:45