Top News – Apeli i fortë i mjekut/ Kalo ‘sqaron’ mjekë dhe politikanë
30/10/2020 10:54

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo mëngjesin e kësaj të premteje e ka nisur me një thirrje për më shumë kujdes nga të gjithë qytetarët dhe kolegët. Kalo përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan se nuk është koha që të bëjmë gjithollogji, pasi krijohet tollovi mendore, si dhe nënçmojnë përpjekjet vetëmohuese të atyre, që në vijën e parë të përballjes me këtë flamë rrezikojnë jetën e tyre dhe të të afërmve të tyre. Ndër të tjera mjeku ka një kërkesë për të gjithë kolegët e tij duke kërkuar që të mos përfshihen dhe ndikohen nga politika. Ai thekson se është e rëndësishme që për të përballuar këtë pandemi duhet që të jemi të bashkuar. “Jemi aty në çdo moment për t’u kujdesur e vigjëluar mbi shëndetin tuaj….Durim, mendjekthjelltësi në zbatimin e masave për mbrojtjen tuaj dhe atyre që gjallojnë rreth jush: maskë, higjenë, distancim ….Mirekuptim dhe mirëbesim në veten tuaj dhe tek të gjithë mantelbardhët e punonjësit e tjerë të shendetësisë publike dhe jo vetëm, në përballjen me “këtë flamë” mbarëbotërore të shkaktuar prej infeksionit të sars-COV2/COVID-19….shkruan Kalo.

Top News – Pasuritë e sekuestruara/ Këshilla amerikane për ripërdorimin
24/11 19:56
Gjeniu i verbër i kalendarit/ Romeo Deda ka një memorie fenomenale për ditët dhe numrat
24/11 19:52
Pikëpyetje për misionin e OFL/ GJKKO i sugjeron Gjonajt ndryshimin e neneve për sekuestron
24/11 19:46
Studentët, kundër mësimit online/ “Nuk ka efikasitet dhe shpenzimet mbeten të njëjta”
24/11 19:31
Bilanc edhe më i rëndë, 19 viktima/ 744 raste të reja, 455 të shtruar në 3 spitalet Covid
24/11 19:29
Top News – 2 pikat e rendit të ditës/ Emrat e kandidatëve në kushtetuese
24/11 19:25
Top News – PD, Basha me mjeket/ Vijon akuzat për fshehje viktimash
24/11 18:00
Top News – Ekzekutimet në Ekuador/ Shqiptarët, pjesë e rrjeteve mafioze
24/11 17:55
Top News – Gjobiten 512 qytetare/ Nuk mbanin maskat në rrugë
24/11 16:33
Top News – Meta i kthen në kuvend/ Ndryshimet në ligjin e policisë
24/11 16:30
A do ketë festime? Gjermania, rregulla të forta për të penguar pandeminë
24/11 16:06
1500 shtëpi në rindërtim/ Veliaj: Pjesa më e madhe përfundon para vitit të ri
24/11 15:24
Kufiri me Greqinë i mbyllur/ Sot kalojnë vetëm këmbësorët, kamionët-frigorifer dhe rastet emergjente
24/11 15:14
Në radhë për grafinë/ Tek Dispanseria nuk ka fare distancim fizik
24/11 15:13
88 raste të reja në qarkun e Korçës/ Infektohen sërish mësues, 29 prej tyre në Pogradec
24/11 15:11
Përgatitet spitali i Elbasanit/ Do presë pacientë covid nëse mbushen spitalet e Tiranës
24/11 15:10
Top News – Plagosën bashkëshortet/ Shpërthen bombola e gazit në banese
24/11 15:10
Paditet në SPAK dhëndri i Berishës/ Privatizimi i Partizanit. Padi edhe ndaj Berishës, Imamit
24/11 15:07
Top News – Rindërtim pas tërmetit/ Petrelë, shkolla drejt përfundimit
24/11 14:42
Top News – PD akuza ministres Xhaçka/ Udhëtime 10 mijë euro me helikopter
24/11 14:39