Lajmi i fundit
Kreu i SPAK, Altin Dumani në takim me gazetarët: Nuk janë të vërteta lajmet se jam kërcënuar. Masat e sigurisë ato që kanë qenë
Dumani për dosjen e sterilizimit: Prokurorët po reflektojnë sugjerimet e gjykatës
Top News – Anglezët trafikantë në Dhërmi, policia arreston edhe dy shtetas të tjerë
10/06/2023 18:18

Dy anglezë të tjerë kanë rënë në pranga në Dhërmi, pasi u kapën nga Policia duke shpërndarë doza të drogërave ët forta. Policia e Vlorës zhvilloi aksionin e koduar “Parts 6”, pas informacioneve të marra në rrugë operacionale dhe arriti të vërë në pranga shtetasit Gustav Schoeman dhe Reece Banks, përkatësisht 38 dhe 28 vjeç, të dy banues në Londër. Anglezët kishin ardhur si turistë në Dhërmi dhe ishin sistemuar në një nga hotelet e zonës, teksa gjatë kontrollit, në ambientet ku ishin akomoduar, u gjetën edhe 37 doza të drogës së fortë GHB, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, bashkë me dy aparate celularë. Policia kishte marrë të dhëna nga inteligjenca informative mbi aktivitetin e anglezëve, që në bashkëpunim me njëri-tjetrin, shisnin drogërat e rënda te turistët, në lokalete natës dhe vende të tjera argëtimi përgjatë bregdetit. Kujtojmë që edhe të dielën e kaluar, në Dhërmi u arrestuan dy shtetas anglezë, të cilët gjithashtu shpërndanin drogëra të ndryshme për turistët në lokale. Atëherë krahas dozave të drogëz, policia arriti të sekuestrojë aparate celularë dhe një sasi të konsiderueshme parash, të ardhura nga trafiku në zonë.

Top News – Java Evropiane e Sportit në Tiranë/ Profesionistët dhe qytetarët bashkohen për 3 ditë
28/09 14:12
Top News – ‘Biznesi i vrasjeve’ i Laert Haxhiut /Policia zbuloi ‘dorasët’, po porositësit kush janë!
28/09 14:12
Top Channel/ Flakët i favorizon era, zjarrfikësit luftë me zjarrin për të shpëtuar pyjet në Pishporo
28/09 14:02
Top News- Nipi mori pjesë në vrasjen e xhaxhait / Hetimet për atentatin ndaj babë e bir në Shkodër
28/09 13:53
Top News- Ekzekutimi i 37-vjeçarit në Sukth/ Pista kryesore e hetimeve, prishja e pazareve të drogës
28/09 13:52
Top News – Tritoli në lokalin e Noizyt / Merr fund misteri, zbulohen autorët
28/09 13:45
Top News – Arrestohen babë e bir në Malësinë e Madhe / Të përfshirë në plagosjen e 28 -vjeçarit
28/09 13:39
Top Channe/ Zjarret në Pishporo, zjarrfikësit po luftojnë me flakët në Fier
28/09 12:50
Top Channel/ Atentati në Dukagjin, babë e bir u qëlluan me breshëri plumbash
28/09 12:49
Top Channel/ Zbardhen 6 vrasje, krime të bandës së Laert Haxhiut,12 të arrestuar
28/09 12:48
Top News – Emrat, kush janë ‘vrasësit e punësuar’ nga Laert Haxhiu
28/09 12:46
Top Channel/ Trajleri përplas motorin, plagoset rëndë shoferi në aksin Lezhë-Laç
28/09 12:28
Top Channel/ Aksioni i policisë në Elbasan, në shënjestër grupi kriminal që bënte vrasje
28/09 12:27
Top Channel/ Artan Tafani zbërthen ngjarjet/ Cilët janë 12 të arrestuarit gjatë megaoperacionit
28/09 12:24
Top News – Rrëfehet i penduari Artan Tafani/ Nga Greqia në Shqipëri, 6 vrasje që nga viti 2018
28/09 11:58
Top News – Paketa e Sigurisë në Shkolla / Balla- Askush s’mund të bëjë biznes me shëndetin nxënësve
28/09 11:16
Top News – Kamioni merr para motorin në aksin Lezhë-Laç, në gjendje të rëndë shoferi
28/09 11:10
Top Channel/ Flakët po përpijnë pyjet në Pishporo të Fierit, zjarrfikësit në betejë me vatrat
28/09 11:05
Top News – Zbardhen 6 vrasje të bujshme/ I penduari i drejtësisë fundos bandën e Laert Haxhiut
28/09 11:05
Top Channel/ Shqipëria, 50% më shumë vaj ulliri në Itali në 8 muaj
28/09 10:52