Top News/ Alibeaj zyrtarizon largimin nga PD/ Dorëzon kërkesën në kuvend, do të qëndrojë i pavarur
24/06/2024 15:17

Enkeljed Alibeaj ka vendosur të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike. Deputeti vendosi të largohet nga grupi parlamentar I demokratëve pas vendimit të gjykatës së apelit për t’I kaluar vulën Sali Berishës. Për shkak të qëndrimeve të mbajtura kundrejt Rithemelimit, Alibeaj përmes një letre I kërkon Kuvendit që ta largojë nga grupimi I PD pasi do të qëndrojë I pavarur. Ai po ashtu kërkon që të rishikohet pozicioni I tij brenda strukturave të Kuvendit. Në shkresën drejtuar kryetares së parlamentit, Lindita Nikolla, Alibeaj sqaron se vendimmarrja është personale por dhe politike. Ndërkohë Basha ka nga ana tjetër ka njoftuar se do të bëj rekrus në gjykatën e lartë ndërsa ka bërë gati dhe një parti të re në rast se vula do t’I jepet Berishës përfundimisht. Nga ana tjetër ish-kreu I PD ka shpallur dhe një grupim të ri që quhet “Demokratët Euroatlantikë” ndërsa ka ndryshuar dhe logon e partisë. Ende nuk dihet nëse Alibeaj do të vijojë të qëndrojë në krah të Bashës apo jo. Ndërkohë disa prej deputetëve që ishin në krah të Lulzim Bashës tashmë kanë kaluar tek Berisha me argumentin se ata do të qëndrojnë në atë grupim që ka vulën.

Top Channel/ Trafik i shtuar drejt jugut/ Në Vlorë lëvizja është ngadalësuar në rrugët kryesore
13/07 12:52
Top Channel/Sherr me grushta, edhe me policë/Vlorë, debati me disa persona që jepnin scooter me qera
13/07 12:51
Top Channel/ Humb jetën polici/ Elbasan, po ndihmone në zëvendësimin e gomës në një kamion
13/07 12:50
Top Channel/ Rreziku nga insektet dhe zvarranikët! Në Fier, çdo ditë kërkojnë ndihmë 10 persona
13/07 12:30
Top Channel/Siguria e tunelit të Llogorasë/ Cdo lëvizje monitorohet me 100 kamera për 24 orë në ditë
13/07 12:25
Top Channel/ Vijon zjarri në Delvinë, disa vatra aktive në fshatin Kakodhiq
13/07 12:22
Top News/ Rrugorja bën ‘kërdi’ me gjoba/ Ndëshkohen mbi 31 mijë shoferë, 47 në pranga
13/07 12:17
Top News/ “Beleri të hënën drejt Strasburgut”/ Mediat greke: Leja iu dha pas presioneve
13/07 12:14
Top News/ Operacion antidrogë në Krujë/ Në pranga 12 persona, policia kontroll në banesa
13/07 11:28
Top News/ Parcela me kanabis në Mirditë/ Prangoset një nga autorët, në kërkim bashkëpunëtori
13/07 11:27
Top News/ Aktivizohen 9 vatra të reja zjarri, zjarrfikësit ‘luftojnë’ me flakët
13/07 11:26
Top News/ Humb jetën polici në Elbasan/ Po ndihmonte qytetarin të ndërronte gomën e makinës
13/07 11:07
Top Channel/ Asgjësohen 374 bimë kanabis sativa, sekuestrohen 2 armë gjahu! Në pranga 27-vjeçari
13/07 10:56
Top News/ Mbollën bimë narkotike në fshatrat e Krujës/ Arrestohet 12 persona, 4 në kërkim
13/07 10:54
Top Channel/ Gjykata e Tiranës masë “arrest në burg” për 16 persona, pamjet nga megaoperacioni
13/07 10:45
Top News/ Skandal në Vlorë, policët rrihen me qytetarët në mes të turistëve
13/07 10:41
Top News/ Aksion në Mirditë/ Arrestohet kultivuesi i drogës, nën hetim kryeplaku i fshatit
13/07 10:35
Top Channel/ Grushte dhe shqelma/ Plas sherri mes policëve të Vlorës dhe disa të rinjve
13/07 10:22
Top Channel/ Berisha: Mbrëmë u bëmë shumica numerike? Kur do jetë protesta e radhës?
12/07 22:56
Top Channel/ Alarmante! Temperaturat e larta rindezin zjarret tek fusha e mbetjeve urbane të Vlorës
12/07 22:01