Top News-Aksident tragjik në aksin Shkodër-Lezhë/E reja humbi kontrollin,një i vdekur, 3 të plagosur
22/05/2022 21:37

Një tjetër aksident tragjik me pasojë vdekjen ndodhi këtë të dielë në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. 73-vjeçarja Ikbale Kraja ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur rëndë. Përplasja fatale ka ndodhur saktësisht në afërsi të Dajçit, ndërsa automjeti ka dalë nga rruga. Automjeti drejtohej nga një 20-vjeçare, ndërsa u plagosën një burrë 53 vjeç, një grua 43 vjeçe dhe një 19-vjeçar, të cilët u transportuan për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal të Lezhës. Ky është aksidenti i 13-të që ndodh në rrugët e Qarkut të Lezhës në harkun kohor prej gati 10 ditëve me një bilanc 4 të vdekur dhe 28 persona të plagosur. Kjo situatë e krijuar ka vënë në alarm dhe Policinë Rrugore e cila ka shtuar prezencën e saj në terren, ku brenda dy javësh janë ndëshkuar me gjoba mbi 1 mijë drejtues automjetesh të cilët janë kapur në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor që bëhen burim aksidentesh.

Top News – Vrau dy motrat ditën e ndërrimit të viteve/Prokuroria kërkon burg përjetë për autorin
28/06 14:03
Top News – Grabitja e Rinasit, flet avokati/Regjimi 41 bis, pengesë për të komunikuar me klientët
28/06 14:00
Top News – Rama ‘flakë për flakë’ me Braçen /‘Inspektimi i fermerëve do bëhet me satelitë’
28/06 13:57
Top News- Vrasja e Xhuvanit rikthen Bashën/ Ish-kryedemokrati kërkon ‘kokat’ e dy zyrtarëve të lartë
28/06 13:55
Top News- ‘Nuk keni pare gjë akoma!’/ PD denoncon abuzimet me rrugët, si u 4-fishuan kostot?!
28/06 13:53
Top Channel/ Çmime konkurruese në bregdet/ Pushuesit: Po shpenzojmë më pak se në vendet e rajonit
28/06 13:28
Top Channel/ Aksident në malin e Çikës, rrëzohet punonjësi i bashkisë
28/06 12:51
Top Channel/ I nxehti dikton dietën, nutricionistët: Duhet të konsumojmë fruta, perime dhe shumë ujë
28/06 12:39
Top Channel/ Raporti Botëror i Drogave 2022: Shqipëria, e shtata në botë për kanabisin
28/06 12:38
Top News – Ryshfet për bagëtitë në Korçë/Arrestohet inspektori i AZHBR dhe një blegtor
28/06 12:35
Top News – Kanabis buzë lumit Drin/Dy të arrestuar, ‘e pëson’ dhe kryeplaku i fshatit
28/06 12:23
Top News -‘Tym i zi’ nga tenderat për zjarret/Fituesi nuk kishte helikopterë, KLSH kërkon shkarkim
28/06 12:21
Top Channel/ Paraziti që po dëmton misrin në Sarandë, rrezikohet rreth 50 përqind e prodhimit
28/06 12:17
Top News – Shkarkohet gjyqtari i Tiranës/I biri i ish-kreut të Kushtetueses s’justifikon pasurinë
28/06 12:16
Top Channel/ Vrasja e Xhuvanit, policët fajtorë? Në arrest shtëpie 2 ish drejtues policie në Elbasan
28/06 12:01
Top News – Në Himarë, parcela me kanabis/Lënda narkotike asgjësohet me anë të djegies
28/06 11:03
Top Channel/Kultivonin lëndë narkotike në Lezhë!Arrestohet një person, shpallet në kërkim një tjetër
28/06 11:03
Top News – Shqipëria, ‘vend nderi’ për drogë/E shtata në botë për kultivim dhe trafikim kanabisi
28/06 11:00
Top News – Aksidenti tragjik me dy viktima në Berat/Policia shton kontrollet, 15 persona në pranga
28/06 10:37
Edicioni Informativ 28 Qershor 2022, Ora 09:00 | Lajmet nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
28/06 10:25