Top News – Afati, ‘pagat e luftës’/ Sot mbyllet korrigjimi i llogarive
25/09/2020 10:48

Përfundon sot afati i korrigjimit të llogarive bankare me probleme për pagat e luftës. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve nëpërmjet një njoftimi ka rikujtuar edhe se data 25 Shtator 2020 është afati i fundit i korrigjimit të llogarive bankare me probleme, për të përfituar ndihmën financiare sipas paketave 1 dhe 2, tё miratuar nga Qeveria, pë rata që humbën punën për shkak të pandemisë së koronavirusit. Të gjithë individët, të cilët nuk e kanë marrë pagën e luftës për shkak të plotësimit në mënyrë të pasaktë të të dhënave të llogarive bankare, kanë sot afatin e fundit që të kryejnë këtë proҫes duke korrigjuar të dhënat e tyre si, emër banke dhe/ose IBAN. Për të lehtësuar procedurën Tatimet kanë vendosur në dispozicion dy mënyra korrigjimi: 1-Nga tatimpaguesi, 2-Nga vet individi.

25 vite nga zhdukja e Remzi Hoxhës/ Familja heq dorë nga kërkimi dhe akuzon ish kryeministrin Berisha
21/10 20:12
“Basha, lider zëvendësues dezhurni”/ Rama: Kur PD merr çelësat e shtëpisë e bën rrëmujë!
21/10 19:41
Top News – Kryemadhi në Vorë/ Nuk besoj te reforma në drejtësi
21/10 19:40
Top News – Kosovë, BE e shqetësuar/ Fati i Task- Forcës anti korrupsion
21/10 18:55
Top News – Thesari i shtetit/Kosovë, vidhen 2 milione euro
21/10 18:39
Top News – Rama-naftëtareve/ ‘Fatura është e kompanisë private’
21/10 18:37
Top News – Paloka i kthen përgjigje Ramës/ ‘PS organizate kriminale’
21/10 18:35
Top News – 4 humbje jete në 24 orë/ 297 persona të infektuar me covid
21/10 17:52
Top News – Organizatat ndërkombëtare/ Hoti-ne po i vazhdojmë përgatitjet
21/10 17:20
Top News – Monitorimi i plastikës/ Nis projejkti në zonat detare
21/10 17:11
Pa pullë fiskale! Bllokohen mbi 1 milion paketa cigare nga India në portin e Durrësit
21/10 17:00
Top News – Zhuliana Jorganxhi, çmimi/ ‘Mirënjohje e qytetit’ nga bashkia
21/10 16:56
Top News – U dëmtuan nga tërmeti/ Kryemadhi-jo zhvendosje pa shpronësim
21/10 16:55
Kryeministri në interpelancë edhe për anëtarësimin në organizatat ndërkombëtare
21/10 16:10
Prezantohet “deputeti që duam”/ Kryeministri zgjedh parkun e inceneratorit për eventin
21/10 16:05
Gjatë 24 orëve të fundit: Policia vendos 769 gjoba për maskat
21/10 16:02
Dhurojnë flokët për gratë e sëmura/ Nisma në ndihmë të grave të prekura nga kanceri i gjirit
21/10 15:41
Top News – Kanceri i gjirit / Mamografi në çdo spital rajonal
21/10 15:31
Çmim për “Top Story”/ Bashkimi evropian i jep vlerësimin për emisionin
21/10 15:20
Arrestime për “karburantin” e aksidenteve/ Edhe dy në pranga, për lejen që u dha në Durrës
21/10 15:18