Top News/ Aeroplanmbajtësja e fundit e Putinit…Moska akuzon Kievin: Komplot për ta shkatërruar
10/07/2024 15:35

Shërbimi Federal i Sigurisë në Rusi, FSB, tha se kishte parandaluar një përpjekje të inteligjencës ukrainase për të shkatërruar aeroplanmbajtësen e vetme të vendit, Admirali Kuznetsov, në Rusinë veriore. Në mars, një oficer i inteligjencës ukrainase i cili u prezantua si "Oleg" kontaktoi me një shtetas rus i cili po punonte në anijen e marinës ruse, përmes platformave ËhatsApp dhe Telegram. Oleg ofroi një shpërblim të madh dhe një mundësi për të udhëtuar jashtë vendit për kryerjen e "një sulmi terrorist" në anije, tha FSB. Ai shtoi se operacioni ishte mbikëqyrur personalisht nga kreu i agjencisë së inteligjencës ushtarake të Ukrainës, Kyrylo Budanov. Admiral Kuznetsov, e lëshuar në det në 1985, ka qenë jashtë shërbimit dhe në riparim që nga viti 2018 pasi një vinç u rrëzua mbi të në një port afër Murmanskut. Në korrik 2023, media shtetërore ruse raportoi se anija mund të rihyjë në shërbim deri në fund të këtij viti.

Top Channe/ E rëndë në Pogradec! Babai plagos me çifte të birin, 47-vjeçari ishte i dehur
24/07 23:16
Top News/ Babai plagos me çifte djalin/ Pogradec, shkoi në banesë i dehur dhe e dhunoi të atin
24/07 22:59
Top Channel/ Shira të dendura gjatë pasdites! Rrëshqitje dherash në segmentin rrugor Gjegjan-Mirditë
24/07 22:22
Top Channel/ Babai qëlloi me armë djalin që e dhunoi! Flet për TCH xhaxhai: Dëgjuam që po qanin…
24/07 22:11
Top News/ Rrëshqitje masive dherash në Mirditë, bllokohet rruga. Rrezikohet dhe një trajler
24/07 21:57
Top News/ I zë shiu gjatë eksplorimit të lumit të Langaricës, bllokohen turistët në Përmet
24/07 21:56
Top Channel/ U plagos me armë nga i ati, 47-vjeçari transportohet me helikopter drejt Tiranës
24/07 21:26
Top News/ “Mos kalo”, SPAK bllokon apartamentin e ish-ministrit Ilir Beqaj në Vlorë
24/07 21:14
Top Channel/ Përfundon kontrolli i banesës së Beqajt! Oficerët e SPAK dalin me dosje dhe shkresa
24/07 20:48
Top Channel/ Babai plagos me çifte të birin, 47-vjeçari në gjendje të rëndë
24/07 20:05
Top News/ Babai plagos me çifte djalin në Pogradec, e qëlloi në banesë pasi i biri e goditi
24/07 19:56
Top Channel/ Bardhi: PS injoron Kushtetutën! Moszbatimi i vendimit të GJK për Xhaçkën, vepër penale
24/07 19:45
Top Channel/ SPAK shkatërron “konsullatën”! Deri në 45 mijë euro për dërgimin në SHBA
24/07 19:35
Top Channel/ Onkologjikun po e heton SPAK/ Mjekët e akuzuar për abuzim paraqiten para prokurorëve
24/07 19:33
Top Channel/ “KQZ, gati për votën e diasporës” Celibashi: Kemi ngritur strukturën administrative
24/07 19:22
Top Channel/Gruaja tentoi mbytjen me fëmijët! Flet për Top Channel bashkëshorti: S’jam unë shkaktari
24/07 18:45
Top Channel/ SPAK kontroll në banesën e ish-ministrit Ilir Beqaj në Lungomarek, ja çfarë u gjet
24/07 18:31
Top News/ Zjarr i qëllimshëm në Gjirokastër, flakët kërcënojnë fshatin
24/07 17:54
Top News/ ‘Hesapet’ e reja të Fatos Tushes në SPAK. Dosja për fshehje pasurie dorëzohet në gjykatë
24/07 17:21
Top Channel/ Zjarr masiv pranë Gjirokastrës, banorë dhe zjarrfikës në luftë me flakët
24/07 17:19