Top News – 9 ton drogë drejt Italisë/ GJKKO konfiskon pasuritë e Raul Zenunajt
02/06/2023 22:36

Gjykata e Posaçme ka pranuar kërkesën e SPAK për konfiskimin e disa pasurive me vlerë rreth 700 mijë euro, të Raul Zenunajt. Të dënuarit për drogë në Itali I konfiskohen 2 njësi biznesi në Vlorë dhe një bodrum, që Zenunaj i kishte blerë në vitet 2012-2013, në vlerën 200 milionë milionë lekë të vjetra në total, dhe një apartament të blerë mbi 100 milionë lekë të vjetra po në Vlorë, një makinë BMV, 5 mijë m² arë dhe 100 m² truall në Vlorë, një shtesë 4 katëshe me sipërfaqe 640 m², për të cilën kishte investuar mbi 200 milionë lekë të vjetra. Raul Zenunaj ishte në mesin e 27 personave të arrestuar në vitin 2019, në kuadër të operacionit “Lulet e Pranverës”, operacion i shtrirë në disa qytete të Shqipërisë si dhe në Itali, ndërsa më herët ishin arrestuar edhe persona të tjerë. Në atë kohë, Policia goditi katër grupe kriminale, ndaj të cilëve u organizuan 26 operacione. Operacioni i realizuar në fillim të shkurtit 2019, erdhi pas një hetimi dyvjeçar, midis Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Prokurorisë së Leçes. Gjatë operacionit, u sekuestrua një sasi prej rreth 9 tonë drogë e llojit kanabis sativa.

Top Channel/ Yjet e shahut në Durrës! Nis europiani i klubeve për shahistë meshkuj dhe femra
01/10 21:15
Top Channel/ Sulmi terrorist në Ankara, Erdogan: Nuk do arrijnë kurrë të shkatërrojnë paqen në Turqi
01/10 21:08
Top News – Kurdët pas sulmit terrorist / PKK merr përgjegjësinë e kamikazëve në Ankara
01/10 21:03
Top News – Kërcënimi ndaj prokurores së SPAK / Basha-Intimidimi me syshkelje politike do dështojë
01/10 20:26
Top Channel/ Regjistrimi i popullsisë! Mazniku: Ka pyetje për emigrantët, etninë dhe fenë
01/10 20:16
Top Channel/ Shqiptarët, pagat më të ulëta! Punojnë me orë më të zgjatura se Europa dhe rajoni
01/10 19:58
Top Channel/ Ulja e eksporteve goditi fasonët! Zeka: Rënia nisi në mars dhe u thellua në verë
01/10 19:55
Top Channel/ Rritja ekonomike nuk mjafton! Ekspertët: Nuk gjeneron mirëqenie! Mundësi për më shumë
01/10 19:46
Top Channel/ Policia, 5 video me prova. Momenti i vrasjes së Afrim Bunjakut nga terroristët serbë
01/10 19:28
Top Channel/Publikohet momenti i vrasjes së efektivit të Kosovës! Eliminimi me minë i Afrim Bunjakut
01/10 19:04
Top Channel/ “Serbia deshi të aneksojë Veriun”, Sveçla: Terroristët u stërvitën në baza serbe
01/10 18:30
Top Channel/ “Nuk thyhemi, do i përgjigjemi krimit”, ministri i turk flet pas sulmit terrorist
01/10 18:18
Top News – Greqia fik zjarret në Shqipëri / Dërgon avionë pas kërkesës për ndihmë drejtuar BE
01/10 18:08
Top News – Kërcënohen prokurorët e SPAK / KLP mblidhet me urgjencë pas dëshmisë së të penduarit
01/10 16:28
Top Channel/ Çmim për “Pushime on Top”! Programi më i mirë televiziv për turizmin
01/10 15:38
Top Channel/ Prokuroren donin ta vrisnin! Merret në mbrojtje Musabelliu! Hetonte bandën e Haxhiut
01/10 15:17
Top Channel/ Mbetet në burg grupi i Haxhiut! Masat në një gjykatë të blinduar, në sallë dhe Tafani
01/10 15:02
Top Channel/ Sot Dita Botërore e Kafesë/ “Lori Caffe”, menu degustimi te sheshi “Italia
01/10 14:58
Top News – I tradhtoi shoku i grupit/ Lihet në burg banda e Laert Haxhiut
01/10 14:54
Top News – Planifikonte vrasje / Në pranga anëtari i grupit të ‘Rrumit të Shijakut’
01/10 14:51