Top News-9 orët e FBI në shtëpinë e ish presidentit/Trump-Kjo nuk ndodh as në një republikë bananesh
10/08/2022 19:33

Ish-presidenti Donald Trump reagoi ashpër të mërkurën pas kontrollit të FBI në rezidencën e tij Mar-a-Lago në Florida, e cila zgjati për më shumë se 9 orë. Ish-presidenti tha se ishte viktimë e një gjuetie politike shtrigash nga demokratët dhe e cilësoi bastisjen si të motivuar politikisht. "Duke parë fitoret e mëdha të kandidatëve që kam mbështetur dhe kryesimin tim në të gjitha sondazhet, ata po përpiqen të frenojnë edhe një herë Partinë Republikane dhe mua. Kjo që ka ndodhur është e tmerrshme dhe e ngjashme me vendet e botës së tretë, në një republikë bananesh. Kjo është më keq se vijimi i hetimeve për lidhjet me Rusinë, impeachment 1 dhe 2 apo raporti Muller”, tha ish presidenti. Kontrolli në shtëpinë e ish kreut të Shtëpisë së Bardhë është pjesë e një hetimi se ai ka mbajtur dokumenta zyrtare në vend që t'i dorëzonte në Arkivin Kombëtar, kur la detyrën.

Top Channel/ SHBA, sanksione Rusisë/ Vendimi pas aneksimit rus të tokave ukrainase
30/09 19:39
Top Channel/ E gjithë bota kundër Putin/ Nga SHBA, te Meloni. Proteston edhe Tirana
30/09 19:34
Top Channel/ Putin anekson 15 përqiond të Ukrainë, Zelensky: Duam të hyjmë në NATO
30/09 19:21
Top News- Ukraina kërkon hyrje të shpejtë në NATO!/Bisedime me Rusinë kur të ndërrohet presidenti
30/09 19:01
Top News- Uragani Ian ‘gjunjëzon’ Floridan /Dhjetëra viktima dhe mijëra të bllokuar në SHBA
30/09 18:52
Top News- Cybertruck, rezistent ndaj ujit/ Të paktën këtë na pohoi Elon Musk
30/09 18:45
Top News-Një ‘Krime e dytë’ në sytë e Perëndimit/Presidenti Putin anekson 4 rajonet e Ukrainës
30/09 18:21
Top News-Shqiptarët, pengmarrësit e ministrit belg/Dyshimet e policisë dhe si u ra në gjurmët e tyre
30/09 18:09
Top Channel/ Gjermania “nuk heq dorë” nga Procesi i Berlinit, Sarrazin turne në Ballkan!
30/09 17:58
Top News- Maska që zbulon në ajër Covid 19/Kina prodhon ‘mburojën’ kundër virusit
30/09 17:46
Top Channel/Dalin monedhat me portretin e mbretit Karl: Nuk mban kurorë!
30/09 15:44
Top Channel/ Putin sot shpall aneksimin, SHBA: Kjo është vjedhje territoresh!
30/09 15:23
Top Channel/ ”Çmendet” inflacioni në Europë, më i larti që nga fillesat e euros!
30/09 15:21
Top News – Përse Barcelona është unike!/Qyteti më i mirë në botë për kulturën e historinë
30/09 15:18
Top News – TikTok fshin 113 milionë video!/Në rrjetin social, bum postimesh të dëmshme
30/09 15:13
Top News – Alarm bërthamor, NATO nën presion / SHBA ‘lojëra lufte’ masive para fjalimit të Putinit
30/09 15:12
Top Channel/ ”S`ka prova për Ferizajn”, Haga ndryshon aktakuzën për Thacin e të tjerët!
30/09 14:57
Top News – Reja e metanit mbulon Norvegjinë e Suedinë/Rrjedhja në Nord Stream nuk ndalet, ja pasojat
30/09 14:37
Top News – Peshkaqen në rrugët e përmbytura / Uragani shkatërron Floridën, qytetet nën ujë
30/09 14:33
Top News – Inflacioni në qiell në Eurozonë / Arrin në 10 për qind, më i larti që nga dalja e Euros
30/09 14:30