Top News – 76 muaj burg për tre shqiptarë!/ U kapën me mbi 500 mijë paund kanabis
25/01/2023 20:34

Tre shtetas shqiptarë u dënuan kët të mërkrë nga gjykata Truro Croën në Britani, për pëtfshirjhen e tyre në kutivimin e bimëve narkotike . Shtetasit Engjell Osmanaj, 29 vjeç, Anjelos Selamaj, 22 vjeç dhe Alban Topi, 29 vjeç, morën dënim të formës së prerë, pasi u kapën në një shtëpi bari në Angli. Engjell Osmanaj u dënuar me 40 muaj burg, Anjelos Selamaj me 20, ndërsa Alban Topi me 16 muaj burg. Sipas mediave lokale, policia gjeti dhe sekuestroi 850 bimë kanabis, të cilat sipas ekspertëve kapnin vlerën 537,000 £.

Top News – ‘E lexova në telefonin e Lajçakut’!/ Kurti tregon si iu prezantua plani franko-gjerman
28/01 19:17
Top News – Nëse Challenger 2 bien në duart e Putinit! ‘Do ishte një makth’, Britania plan emergjence
28/01 18:37
Top News – Burg bandës së drogës/ ‘Mall’ në Itali, hetimi mbyllet pas 6 vitesh
28/01 18:22
Top News – ‘Me qetësi me dashuri’/ Dosja e trafikantëve – Të zinjtë policë
28/01 18:20
Top News- 4.5 tonë kokainë, 105 milionë Euro! E fshehur mes bagëtive, Spanja konfiskon sasinë rekord
28/01 18:19
Top News – Brenda kryeqytetit të drogës në Evropë/ Në Antwerp, ku nuk mungojnë shqiptarët
28/01 17:38
Top News – Nga mushka, te Noyzi/ Kodet e bandës së trafikut të drogës në Itali
28/01 16:38
Top Channel/ Abazoviç thumbon Gjukanovicin: Mali i Zi, me presidente të re femër!
28/01 15:34
Top Channel/ “Hakmarrja”! Nën hetim për protestën, shqiptarit iu hetua marrja shtetësisë angleze
28/01 15:19
Top News – Putin, humbësi më i madh në Ballkan!/ Pse pakti Kosovë-Serbi i ‘pret këmbët’ Rusisë
28/01 15:16
Top News – Kush e do në pushtet Erdogan!/ Miqtë e presidentit në arenën ndërkombëtare
28/01 15:15
Top News – NATO, ‘lojëra lufte’ pranë brigjeve tona / ’Bisha’ amerikane në Mesdhe, ‘Neptune Strike’
28/01 15:14
Top News – Avionë ushtarakë…! Në asnjë mënyrë / Gjermania i thotë ‘jo’ Ukrainës: Tanket mjaftojnë
28/01 15:13
Top Neës – Avionët pas gjashtë muajsh… / Pilotët ukrainas duhen trajnuar gjysmë viti
28/01 15:11
Top Channel/ Pfizer e Moderna nën “ akuzë”: Rritën cmimin e vaksinave në mesin e pandemisë!
28/01 14:35
Top News – Pesë rusë në arrati… Iu larguan mobilizimit, prej muajsh jetojnë në aeroport
28/01 14:16
Top Channel/ Alarmi i Kievit: Moska po përgatit “masakër” në 24 shkurt, përvjetori i sulmit!
28/01 14:10
Top News – Avionët luftarakë përplasen në ajër / Vdes një nga pilotët, ishin në mision trajnimi
28/01 14:06
Top News – 13 vjeçari, sulm në Jeruzalem / Izraeli ‘blindon’ Bregun Perëndimor, ’ndizen gjakrat’
28/01 14:00
Top News – E dërguara e SHBA në Moskë / Vjen ambasadorja e re, e pret zv.ministri i jashtëm
28/01 13:55