Top News – 72 viktima nga Covid-19/ Tre jetë të humbura në 24 orë
03/07/2020 12:42

3 viktima te tjera jane shenuar nga koronavirusisi ne vendin tone gjate 24 oreve te fundit, duke e çuar numrin total te jeteve te humbura ne 72. Te tre qytetaret qe kane nderruar jete, sipas ministrise se Shendetesise, po trajtoheshin prej ditesh ne spitalin infektiv ne repartin e terapirse intensive. Nga te dhenat mesohet se viktimat e fundit nga koronavirusi jane një 57 vjeçar nga Shkodra, një 65 vjeçar nga Tirana dhe një 76 vjeçar nga Durrësi, te cilet vuanin edhe nga sëmundje te tjera bashkeshoqwruese dhe nuk arriten te mbijetonin pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor. Prej ditesh ministria e Shendetesisë ka raportuar mbi 2-3 viktima ne dite nga koronavirusi, te dhena qe kane perkeqesuar ndjeshem bilancin e viktimave pergjate Qershorit dhe ne tre ditet e para te korrikut. Nderkaq edhe numri i pacienteve te shtruar ne spitalin infektiv vijon te jete i larte. Sipas te dhenave aktualisht po trajtohen 80 pacientë, 8 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 1 është i intubuar. mesohet se po merr trajtim spitalor edhe një fëmijë dy muajsh, i prekur nga Covid19 nën kujdes nga stafi i pediatrisë infektive, në gjendje të stabilizuar bashkë me nënën. Rasti i foshnjews 2 muajshe te prekur nga koronavirusi ishte njoftuar me heret nga ministrja e Shendetsise, Ogerta Manastirliu.

Alkool dhe shpejtësi/ Ndëshkohen disa shoferë, këto janë akset që po monitorohen me radarë
09/08 22:25
Top News – Fundjava e pushuesve/ Fluks në rrugë, policia në alarm
09/08 22:03
Ekspozitë / Në sheshin Skënderbej u projektuan veprat e autorëve më të mëdhenj të impresionizmit
09/08 20:10
Top News – Tërmeti, pandemia dhe qeverisja/ 3 kriza në një vit
09/08 20:05
Kriza e agropërpunimit/ Pasojat e pandemisë, thirrja e ekspertëve: Hani shqip
09/08 20:00
Privatizimi i ARMO-s në Gjykatë/ Prokuroria kërkon pushim të hetimeve
09/08 19:53
6 viktima dhe 136 raste të reja/ Infektime nga grumbullimet në ceremoni festive apo mortore
09/08 19:49
Top News – Berat, eksportuesi i domates/ Rama nxjerr videon
09/08 19:11
Top News – 5 të vdekur, mes tyre një foshnje/ Stuhia në ishullin grek
09/08 19:11
Top News – 6 të vdekur dhe 136 raste te reja/ Covid-19, bilanc tragjik
09/08 17:49
Koronavirusi në Shqipëri/ 136 raste të reja, 6 humbje jete dhe 74 të shëruar në 24 orët e fundit
09/08 16:33
Top News – Covid, bilanci në Kosovë/ 12 të vdekur, 188 raste të reja
09/08 16:00
Turistë vendas në Apoloni/ Bie numri i të huajve për shkak të mbylljes së kufijve nga pandemia
09/08 15:39
Kundër shembjes/ Durrës, banorët jetuan në shtëpitë e tyre pas tërmetit: Vendimi është arbitrar
09/08 15:37
Vettingu i përmbaruesve/ Paditet Ministrja e Drejtësisë: Po tejkalon kompetencat
09/08 15:34
Rreziku nga temperaturat e larta/ Mjekët: Pushuesit të bëjnë kujdes në plazh …
09/08 15:30
Terrorizoi pushuesit në Tushemisht/ Policia arreston një prej autorëve, në kërkim 3 bashkëpunëtorët
09/08 15:28
Humb jetën skulptori Arben Bajo/ Ishte prekur nga Covid-19, nuk e fitoi betejën me sëmundjen
09/08 15:26
Top News – Covid, mesazhi i mjekes/ ‘Kujdes masat, që t’ia dalim’
09/08 14:59
Top News – ‘1.3 mld euro jashtë’/ Tabaku-bizneset shqiptare po ikin
09/08 14:00