Top News – 500 fëmijë të vrarë gjatë luftës/ Zelensky-Të gjithë duhet të çlirohen nga ky tmerr
04/06/2023 22:11

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky konfirmoi këtë të dielë se si pasojë e konfliktit rus, 500 fëmijë ukrainas kanë humbur jetën që nga 24 shkurti i 2022 deri më tani. Lideri i Ukrainës i bëri këto deklarata, pas operacionit të nxjerrjes së trupit të një 2 vjecareje nga rrënojat, e cila hmbi jetën të shtunën në Dnjipro, si pasojë e sulmeve ruse. Përmes një deklarate, Zelensky tha se armët ruse dhe urrejtja, e cila vazhdon të marrë dhe të shkatërrojë jetët e fëmijëve ukrainas çdo ditë, ka vrarë qindra fëmijë, që prej nisjes së luftës. “Shumica prej tyre do të mund të bëheshin shkencëtarë të njohur, artistë, kampionë sporti, apo të kontribuonin në historinë ukrainase”, tha presidenti.

Top News – ‘Sekret-ruajtësi’ i mafias bie në koma / Matteo Messina Denaro drejt ‘fundit’
23/09 16:20
Top News – Vriten nëntë komandantë rusë / Storm shadow bën ‘kërdinë’, momenti i sulmit në Krime
23/09 16:17
Top News – Shpërthen ‘sfida e deodorantëve’ / Në Gjermani lëshohet alarmi, po vdesin adoleshentë
23/09 16:13
Top News – Tentoi të kthehej në Rusi / Norvegjia arreston ish komandantin e Wagner
23/09 15:51
Top News – Shembet autostrada, ‘gëlltit’ makina / Tragjedi në mes të natës në Suedi, 3 të lënduar
23/09 15:49
Top News – ‘Mesdheu, jo më det i vdekjes’ / Papa kërkon ‘aksion’ evropian për emigrantët
23/09 15:37
Top Channel/ Kryebashkiak i AfD-së pranë kampit të përqëndrimit, trondit Gjermania!
23/09 15:12
Top News – Arrestohet shqiptari në Greqi/Dhunonte gruan se nuk lindi djalë
23/09 14:36
Top Channel/ “Emigrantët nuk vijnë për të pushtuar”, papa thirrje Europës: “Më tolerantë”!
23/09 13:51
Top News – Covidi i gjatë dëmton organet / Studimi i ri zbulon simptoma të reja
23/09 12:58
Top News – Në krevat për 800 orë, 34 ditë…/ Malazezët thyejnë rekordet në Olimpiadën e dembelizmit
23/09 12:56
Top Channel/ Nuk kemi shpëtuar, studimi i ri: Covidi i gjatë, anomali tek organet kryesore!
23/09 12:13
Top Channel/ Gjermania rikthen kontrollet në kufi: Shumë emigrantë ilegalë!
23/09 12:12
Top Channel/ Shqipëria, perspektivë pozitive: S&P ndryshon mendje, rikonfirmon dhe vlerësimin B+!
23/09 11:59
Top Channel/ BE, ankesa për Kinën: Marrëdhënia tregtare shumë e pabalancuar!
23/09 11:58
Top News – F 35 u rrëzua, piloti u hodh me parashutë/Telefonoi 911 pasi ra në kopshtin e një shtëpie
23/09 11:54
Top News – Gjermania kthen kontrollet në kufi / ’Ndizet’ debati për kufizimin e emigracionit
23/09 11:53
Top News – Berlini e Parisi, plan për reformën e BE / Zgjerimi deri në 2030-ën, dokument me 60 faqe
23/09 11:40
Top News – ‘Mos fyej kurrë më polakët!’ / Morawiecki paralajmëron Zelenskin, vazhdon retorika
23/09 11:38
Top News – Ukraina merr raketat e frikshme / SHBA thotë ‘po’ për ATACMS, godasin 300 km larg
23/09 11:37