Top News-4 shqiptarët më të kërkuar nga EUROPOL!/Kush janë kriminelët që kanë alarmuar Evropën
08/12/2021 18:07

EUROPOL ka përditësuar listën e kriminelëve më të kërkuar, ku ndër 65 të përmendurit, nuk mungojnë shqiptarët. Në listën e ‘Most Ëanted’ janë 4 shtetas shqiptarë, që kërkohën Nga Luksemburgu, Qiproja e Çekia. Por cilat janë rekordet kriminale të 4 shqiptarëve që kanë ngritur në këmbë autoritetet europiane. Personi që shihni në foto është Aleks Burreli, vrasësi me pagesë që ekzekutoi në 2016-n biznesmenin qipriot. 50-vjeçari në 2016 në një restorant hapi zjarr drejt një tavoline ku po darkonte biznesmeni 51-vjeçar. Biznesmeni dhe dy nga policët që e shoqëronin mbetën të vrarë, po ashtu edhe bashkëpunëtori I autorit, Jani Vogli. Burreli mundi të largohej nga vendngjarja dhe që prej asaj dite, policia greke dhe ajo e Qipros nuk kanë mundur të gjejnë asnjë gjurmë të 50-vjeçarit. Në listën e më të kërkuarve të Evropës është edhe një shqiptar nga Maqedonia, Valon Azemi, aktualisht 39 vjeç.

Top News-U nis për të vrarë në Tiranë/Kapet nga policia në momentin e duhur
20/01 22:42
Top News-Mesazh kërcënues me eksploziv/Të dënuarit për trafik droge i vihet tritol në mjet
20/01 21:48
Top News-Antonela mbështet hapur Beatrix/Deklarata të forta për banorët e Big Brother Vip
20/01 21:45
Top News-Emergjencat civile në gatishmëri/Pas të ftohtit polar që prek Shqipërinë
20/01 21:18
Top Channel/ Shndërrimi i pallateve të vjetra/ Si funksionon projekti me fondin për komunitetin
20/01 19:46
Top Channel/ Do ulen ditët e izolimit/ Pas covid mund të riktheheni në punë më shpejt
20/01 19:42
Top Channel/ Atentati i dështuar në Tiranë/Administratori i shkollës: Një i ri më ndiqte prej ditësh
20/01 19:41
Top Channel/ Basha: Kërkojnë të ndajnë PD/ Akuza e kreut të PD: Shërbëtorët e Edi Ramës
20/01 19:39
Top News-Alarm nga Omicron, shtohen rastet/3 viktima dhe 2383 raste të reja në 24 orë
20/01 19:39
Top Channel/Zgjedhjet e reja: Më 6 mars votohet në Durrës, Shkodër, Dibër, Lushnjë, Rrogozhinë, Vorë
20/01 19:38
Top News-Vrasësit makabër të vajzës dhe motrës/50 vjet burg për babë e bir, ku u gropos viktima
20/01 18:25
Top News – Vendim i papritur, mbyllen shkollat/ Ministrja Kushi jep arsyet, orët do zëvendësohen
20/01 17:58
Top News- Rekord i frikshëm në Kosovë/2708 raste, qeveria kërkon mbylljen e restoranteve
20/01 17:58
Top News – Beteja e liderëve në Shkodër e Durrës/ ‘Provimi’ i Bashës përballë Berishës dhe Ramës
20/01 17:50
Top Channel/ Basha: Prapambetjet e regjimit nuk na rrezojnë dot, do ringrihemi edhe më të fortë
20/01 17:47
Top Channel/ Basha: Vija kuqe që ndan shumicën nga pakica përfituese është dhuna
20/01 17:45
Top News-PS shtyn kongresin, shkak Ilir Meta/Pas dekretit për zgjedhjet e pjesshme në 6 mars
20/01 17:23
Top News- Baza ajrore me 100 avionë luftarakë/Pse Kuçova e bën Shqipërinë vend kyç në Evropë
20/01 17:17
Top News – Ilir Meta i bashkohet muzikës me Bujar Qamilin, ‘harron’ fatin e tij në Kushtetuese
20/01 16:46
Top Channel/ Gledis Nano: Viti 2022, viti i tolerancës zero për kultivimin e bimëve narkotike
20/01 16:45