Top News/ 3 vite burg kush identifikohet gay. Gana miraton ligjin, 10 vite për fushatën te fëmijët
29/02/2024 23:00

Parlamenti i Ganës ka miratuar një projekt-ligj të ri të ashpër që imponon një dënim me burg deri në tre vjet për këdo që identifikohet si pjesë e komunitetit LGBTQ+. Ligjvënësit hodhën poshtë të gjitha propozimet për të zëvendësuar dënimet me burg me shërbime në komunitet dhe këshillim. Projektligji pati mbështetjen e dy partive kryesore politike të Ganës dhe ai do të hyjë në fuqi vetëm nëse presidenti Nana Akufo-Addo e dekreton atë. Më herët, ai ka deklaruar se do ta firmoste ligjin nëse shumica e ganezëve e mbështesin atë.

Top Channel/ “Nën presion” për të mbrojtur Ukrainën. Zelensky akuzon BE për favorizim të Izraelit
18/04 12:51
Top Channel/ Votimet, Kroacia “zgjedh” Europën/ Fiton bindshëm partia e kryeministrit Plenkoviç
18/04 12:51
Top News/ Zjarr dhe tërbim, shpërthen vullkani / Paralajmërim për tsunami, evakuohen mijëra njerëz
18/04 12:12
Top News/ Izraeli do të mbrojë veten! Netanyahu nuk dëgjon askënd: Do vendosim vetë
18/04 11:58
Top News/ Do sulmonin bazat e amerikane në Gjermani/Dy të arrestuar për sabotazh, punonin për Rusinë
18/04 11:51
Top News/ Biden, një tjetër përpjekje për Ukrainën / Kongresi voton këtë javë paketën e bllokuar
18/04 11:42
Top News/ ‘Do plasë lufta e tretë botërore nëse…’/ Kryeministri i Ukrainës bën paralajmërimin
18/04 09:19
Top News/ Rusi, banorët e 21 qyteteve e fshatrave braktisin shtëpitë, rrezikohen nga përmbytjet
17/04 23:00
Top Channel/ Nuk ka qetësi mes Izraelit dhe Hezbollahut, vijojnë sulmet, plagosen ushtarët
17/04 22:46
Top Channel/ Pamje apokaliptike në Dubai, nivel i lartë uji në rrugë! Kaos pas bllokimit
17/04 22:45
Top News/ U mbajt e fshehur për një shekull, piktura e rrallë e Gustav Klimt ekspozohet në Vjenë
17/04 22:30
Top News/ Konflikti Azerbajxhan-Armeni, trupat ruse tërhiqen nga Nagorno-Karabakh
17/04 22:30
Top Channel/ Zgjedhje në Kroaci, kryeson partia e kryeministrit Plenkoviç
17/04 22:29
Top News/ Gjashtë shpërthime në pak orë, Indonezia në alarm nga vullkani
17/04 22:05
Top News/ Lindja e Mesme në kolaps, Izraeli gati t’i përgjigjet sulmit të Iranit
17/04 22:04
Top Channel/ Për sa vite mund të qëndrojnë gjallë njerëzit? Shkenca tregon përgjigjen befasuese
17/04 21:31
Top Channel/ Anglia drejt ndalimit të duhanit, kush është lindur pas 1 janari 2009, ‘përjashtohet’
17/04 19:55
Top Channel/ Protestë për rrogat në Greqi, mijëra qytetarë në shesh kundër qeverisë
17/04 19:47
Top Channel/ Tronditëse! Kujdestarja dërgon pensionistin e vdekur për të marrë kredi në bankë
17/04 19:30
Top Channel/ “Më kërcënoi gangsteri që arrestova”! Shtëpia barit fundos ish-policin e Sarandës
17/04 19:14