Top News-3 identitete për t’i shpëtuar burgut/ Kush është Bledar Jambelli që kërkon Interpoli
05/12/2021 19:33

Vrasja e komisarit Artan Cuku mbetet një ndër ngjarjet më të rënda, e cila shkaktoi reagim të madh në vend. Porositësi i saj është Bledar Jambelli një ndër emrat më të njohur të krimit në vend.. Në dhjetor të 2012 ai u arrestua nga policia si vrasës me pagesë. Jambelli me origjinë nga Mbrostari i Fierit gjeti bashkëpunëtorin e vetëm, i cili mund t’i çonte deri në fund porosinë. Ishte pikërisht Mikel Shalari nga Kuçova autori i vrasjes së Cukut. 3 mijë euro paradhënie dhe pjesa tjetër pas ekzekutimit, ky ishte pazari mes dy vrasësve për heqjen qafe të komisarit. Komisari Artan Cuku u vra në vitin 2017, disa metra larg banesës së tij në kryeqytet. Sapo kishte takuar bashkëshorten dhe dy fëmijët ai u ekzekutua nga një person në një distancë të afërt. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00, në një zonë mjaft të populluar të kryeqytetit, rrugës nga Komuna e Parisit në drejtim të Parkut të Liqenit Artificial të Tiranës. Autori ishte i armatosur me një pistoletë, me të cilën ka shtënë 5 herë në drejtim të ish-drejtorit të policisë Vlorë. Për sa I përket komisarit, I cili mbeti viktimë, ai nuk kishte armë me vete.

Top Channel/ Rinisin reshjet e dëborës në Bulqizë, vështirësohet qarkullimi
28/01 22:22
Top Channel/ Përfundon mbledhja e kryesisë, PS zgjedh kandidatët për zgjedhjet e 6 marsit
28/01 21:07
Top Channel/ PS zgjedhjet kandidatët/ Do garojnë në 6 bashki në 6 mars. Opozita ende po diskuton
28/01 19:36
Top Channel/“Largoni gjykatën, ktheni kanunin”/Gjykatësit në veri kundërshtojnë mbylljen e gjykatave
28/01 19:29
Top Channel/ Norma interesit mund të rritet/Paralajmërimi i Sejkos nëse rritja e çmimeve do vazhdojë
28/01 19:24
Top News-5 viktima në 24 orët e fundit/Bien rastet, mjekët-Situatë e stabilizuar!
28/01 19:01
Top News-SHBA për vendet bosh në Drejtësi/Yuri Kim, apeli se kush do të futet në sistem
28/01 18:59
Top Channel/ Makina përplas motoçikletën në Lezhë, lëndohet shoferi
28/01 18:47
Top News-Pengmarrja e një avioni në Rinas / RENEA, stërvitje për zgjidhjen e këtyre situatave
28/01 18:10
Top Channel/ “Rrëmbehet” avioni në Rinas, shihni pamjet nga aksioni i ndërhyrjes së forcave RENEA
28/01 18:10
Top Channel/ Nënshkruhet marrëveshja për rehabilitimin elektromekanik të HEC Fierzë
28/01 18:09
Top News-Rruga e Rinasit, një javë e bllokuar/Devijohet trafiku, kalimi vetëm nga Vora
28/01 17:51
Top Channel/ Rama: S’ka më fond nga shteti për studentët që ikin jashtë shtetit
28/01 17:33
Top Channel/ Manastirliu në Spitalin Memorial Fier: Shtojmë shërbime të reja të specializuara
28/01 17:33
Top Channel/ PS Shkodër, thirrje Voltana Ademit të mos bëhet bllokadë e procesit zgjedhor!
28/01 16:59
Top News- Edhe fundjava me temperatura të ulëta/ Do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin
28/01 16:59
Top Channel/ I riu dhunon mjeken në spitalin e Shijakut, flasin qytetarët
28/01 16:25
Top Channel/ Ekspozitë arti për internetin/ Punimet prezantohen në qendrën për hapje dhe dialog
28/01 16:24
Top Channel/ Historia e infermieres që prej 30 vitesh udhëton nëpër fshatra të largët
28/01 16:01
Top Channel/ Hashashi, kapen 14 persona. Aksioni në Mat kundër kultivimit të drogës
28/01 15:59