Top News – 13 vjeçari, sulm në Jeruzalem / Izraeli ‘blindon’ Bregun Perëndimor, ’ndizen gjakrat’
28/01/2023 14:00

Policia izraelite ka arrestuar 42 persona në lidhje me sulmin vdekjeprurës në një sinagogë në jeruzalemin lindor, të premten. Shtatë persona u vranë dhe të paktën tre të tjerë u lënduan në sulmin më vdekjeprurës të këtij lloji, në vitet e fundit. Incidenti ndodhi në lagjen Neve Yaakov, në qytet, rreth orës 20.15 minuta të mbrëmjes së të premtes. Policia tha se dy persona u lënduan të shtunën në një sulm tjetër terrorist jashtë qytetit të vjetër. Policia tha se autori i sulmit të dytë ishte një djalë vetëm 13 vjec. ajo tha se ai ishte neutralizuar por nuk dha më shumë detaje

Top Neës/ E njohu në Facebook dhe i besoi…por i kushton pasurinë dhe jetën
17/06 22:02
Top News/ Qëndroi për disa ditë në Kubë, nëndetësja ruse me armë bërthamore del nga ishulli
17/06 22:02
Top Channel/ Ligji i ri i propozuar në Irlandë ndez debat! Kritikët: Efekt shkatërrues…
17/06 21:22
Top Channel/ Sondazhi i presidencialeve: Numra rekord amerikanësh refuzojnë Biden dhe Trump
17/06 21:21
Top Channel/ Armët bërthamore, reagon Moska: Po përshkallëzon situatën
17/06 19:49
Top Channel/ Përplasje “horror” të trenave në Indi, shënohet viktima
17/06 19:42
Top Channel/ Putin i përgjigjet kërkesës së Kim Yong Un, do të vizitojë Korenë e V. pas 24 vjetësh
17/06 18:31
Top News/ Putin i shpall ‘luftë’ Perëndimit/ Presidenti rus viziton brenda javës Korenë e Veriut
17/06 17:59
Top News/ Ukraina shkatërron luftanijet e Putinit, 1/3 e flotës në Detin e Zi, jashtë funksionit
17/06 16:21
Top News/ Rusia teston durimin e NATO-s / Provokim në kufijtë lindorë, shkel hapësirën ajrore
17/06 16:16
Top News/ Si e pushtuan bandat shqiptare Skocinë/ Investigimi brenda rrjetit të ‘shtëpive të barit’
17/06 16:14
Top News/Kryeministrit i prishet avioni, merr ‘të linjës’ Ngatërresë e sikletshme mbetet i bllokuar
17/06 15:58
Top News/ Biden fushatë kundër Trump/ ‘Kërkon presidencën një kriminel i dënuar’
17/06 15:56
Top Channel/ Klienti i hedh kafen punonjëses sepse iu duk e shtrenjtë, 23-vjeçarja i thyen xhamin
17/06 15:43
Top Channel/ Përhapet trendi i ri me botoks në këmbë, reagojnë kirurgët: Rrezik serioz për shëndetin
17/06 15:38
Top Channel/ Po vjen “fundi”? Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës!
17/06 15:06
Top News/ Diskutohen drejtuesit e rinj të BE-së / Liderët mblidhen në Bruksel, kërkohet marrëveshje
17/06 14:24
Top News/ Hapja e Urës së Ibrit me ‘lejen’ e SHBA-së / Kosovë, opozita kërkon koordinim me aleatët
17/06 14:21
Top News/ Vagoni përfundon i ngritur në ajër / Aksident i tmerrshëm hekurudhor, të paktën 8 viktima
17/06 14:13
Top News/ Britania refuzon Berishën / Vendimi ‘Non Grata’ nuk hiqet nga apeli
17/06 14:11