Top News/ 100 mijë euro në xhep, hetohen 2 persona/ Dyshohet se paratë ishin përfituar nga krimi
14/06/2024 14:19

Dy persona janë proceduar penalisht nga policia e Fierit, pasi janë kapur duke qarkulluar me shuma të mëdha parash, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtari kriminale të kryera jashtë vendit. Në tota shërbimet e policisë kanë sekuestruar rreth 100 900 euro, 60 000 lekë dhe 2 automjete. Konkretisht gjatë kontrollit në automjetin që drejtonte shtetasi me iniciale A. L janë gjetur rreth 89 000 euro, pa dokument shoqërues për burimin e tyre. Ndërkohë në një automjet tjetër që drejthetj nga shtetasi me inicialet J. Xh., shërbimet e Policisë gjetën 11 500 euro dhe 60 000 lekë. Edhe këto shuma parash rezultjnë pa dokument shoqërues për burimin nga janë përfituar. Shumat e parave u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, bashkë me 2 automjetet tip "Benz". Ky operacion është zhvilluar nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në bashkëpunim me shërbimet e Forcës së Posaçme Operacionale, të DVP Fier. Vijon puna hetimore për përcaktimin e burimit të të ardhurave të këtyre shtetasve.

Top Channel/ Kundër betonizimit. Shkodranët protestë për ndërtimin e një kulle afër zonës muzeale
22/07 23:26
Top Channel/ Dhuna në këshillin bashkiak, policia e merr në pyetje, Blushi: Valteri më provokoi!
22/07 23:11
Top Channel/ Përfshihet nga flakët banesa në Lazarat, forca zjarrfikëse në vendngjarje
22/07 22:52
Top News/ Banesa përfshihet nga flakët, dëme të shumta materiale
22/07 22:51
Top Channel/ Dhuna në këshill, shpërthen Meta: Këta monstra, SPAK torollaku është një vegël
22/07 22:12
Top Channel/ 17-vjeçari rrëmbehet e ngacmohet seksualisht, autorët e nxjerrin live në TikTok
22/07 21:46
Top Channel/ Dhuna në Këshillin Bashkiak, Tedi Blushi pasi u mor në pyetje: U provokova…
22/07 21:41
Top Channel/ Deputeti i PS del kundër policisë: Jo çdo gjë zgjidhet përmes gjobave
22/07 20:58
Top News/ GJKKO i kthen mjetin luksoz partneres së Laert Haxhiut, zbulohet se…
22/07 20:15
Top Channel/ Balluku inspekton bypass-in e Vlorës: Asnjë tolerancë zaptuesve
22/07 19:39
Top Channel/ Vjen Alexander Kasanof, ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Ballkanin Perëndimor
22/07 19:36
Top Channel/ SPAK nis pyetjet për “21 Janarin”, thirren për të dëshmuar të afërmit e Aleks Nikës
22/07 19:32
Top Channel/ Balluku në bypass-in e Vlorës: Asnjë tolerancë për abuzuesit e hapësirave publike
22/07 19:11
Top Channel/ Kush është Klea Gjata, pjesë e grupit të Laert Haxhiut, që GJKKO i ktheu sot BMW-në
22/07 19:09
Top News/ Fluks udhëtarësh në Portin e Durrësit/ Futen në Shqipëri 14 mijë pasagjerë gjatë fundjavës
22/07 17:29
Top News/ Në kërkim nga ‘Revanshi’/ Ekstradohet nga Gjermania ish-efektivi i RENEA-s
22/07 17:28
Top News/ Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes, AMP arreston oficerin e policisë
22/07 16:32
Top News/ Ndryshimet në ligjin e policisë / Opozita kërkon kohë, mazhoranca e shqyrton në komisione
22/07 16:14
Top News/ Tritoli ndaj motrave Nikolli. SPAK ja bashkangjit dosjes së Nuredin Dumanit
22/07 16:12
Top Channel/ 28 mijë maturantët përballë sfidës/ Duhet të bëjnë zgjedhjen për karrierën e tyre
22/07 15:45