Top Neës/ E njohu në Facebook dhe i besoi…por i kushton pasurinë dhe jetën
17/06/2024 22:02

“Sapo kuptova se ishte një vetëvrasje, isha 100% i sigurt se ishte mashtrim ,” thotë Matt, i cili tregon dhe arsyet se si i ati ra pre e mashtrimeve në internet dhe më pas u detyrua t’i jap fund jetës pasi humbi të gjitha kursimet e tij. I moshuari i cili kohët e fundit ishte divorcur dhe jetonte larg të afërmëve të tij ishte njohur në Facebook me një grua nga Azia Juglindore. Ajo e kishte bindur që të investonte në tregun e kriptovalutave. Por vendimi për të investuar gjithçka kishte, bëri që një ditë të gjitha paratë të zhduken. Mashtrimi bëri që i moshuari t’i jap fund jetës. Ai u zbulua i vetëvrarë me armë zjarri në banesë nga an e policisë pas një telefonate të bërë nga ana e familjarëve që kërkuan ndihmë pasi nuk po lidheshin dot me të. Vetëvrasja ndodhi në muajin mars sipas CNN, ndërsa Dennis ishte një nga viktimat e panumërta të një operacioni masiv kriminal global të drejtuar kryesisht nga bandat kineze që kanë ndërtuar një industri mashtrimi shumë miliarda dollarësh në Azinë Juglindore. Një vjedhje masive që po prek shumë persona. më të prekurit sipas hetuesve është shtresa e mesme. Vitin e kaluar, vlerëson FBI-ja, përmes mashtrimeve u vodhën rreth 4 miliardë dollarë. Një rritje me 53% krahasuar më vitin e kaluar. source@CNN

Top Channel/ Dasma e vitit në Indi! Nga Kardashian te Tony Blair, VIP-at që marrin pjesë në ceremoni
13/07 15:48
Top News/ Biden, tjetër taktikë për zgjedhjet/ S’ka tërheqje, si po e largon vëmendjen nga dështimi
13/07 15:01
Top News/ 71 të vrarë në Gaza/ Viktimat ishin civilë, mes tyre dhe fëmijë
13/07 14:39
Top News/ Lojërat olimpike të Parisit pa Biden!/ Presidenti vë në krye të delegacionit Zonjën e Parë
13/07 13:50
Top News/ SHBA kërkon largimin e Izraelit nga Gaza/ Gjenden 60 trupa civilësh në ish qendrën e OKB
13/07 13:46
Top News/ Vrau producenten nga pakujdesia/ Pushohet çështja për aktorin Alec Baldwin
13/07 13:40
Top News/ ‘Marrëveshje për censurim’/ Elon Musk akuzon Komisionin Evropian
13/07 13:20
Top News/ Trump pa kufizime në Facebook e Instagram/ Kompania ‘Meta’ i heq barrierat për zgjedhje
13/07 13:09
Top News/ Ukraina sulmon Rusinë me drone/ Shpërthen në flakë depoja e naftës në Rostov
13/07 13:06
Top News/ Britania pret liderët evropianë, pjesë edhe kryeministri Edi Rama, në fokus Ukraina
13/07 13:06
Top News/ Irani me qëndrim të ri ndaj BE/ Presidenti kërkon bashkëpunim për sanksionet
13/07 12:58
Top Channel/Alec Baldwin i pafajshëm! Gjykata pushon çështjen ndaj aktorit, vrau gabimisht kineasten
13/07 12:13
Top Channel/Si mund të shkarkohet Biden? Neni 25 i Kushtetutës parashikon zëvendësimin e presidentit
13/07 12:12
Top Channel/ Shembja e shkollës në Nigeri, shkon në 22 numri i viktimave
13/07 12:01
Top News/ Rusia komplot kundër Europës/ Zbulohen atentate kundër mbështetësve të Ukrainës
13/07 11:08
Top Channel/ Vonesa e Bidenit nervozon Melonin, mimikat e saj në Samitin e NATO-s bëhen virale
12/07 22:53
Top Channel/ 36 mijë paund në kutinë e këpucëve! Dënohen dy shqiptarët në Britani
12/07 22:52
Top Channel/ Lufta kushton, Putin rrit taksat! Nënshkruan dekrete për të financuar luftën në Ukrainë
12/07 22:07
Top Channel/ Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër! Humbin jetën punëtorë portugezë dhe shqiptarë
12/07 22:03
Top Channel/ Rrëzohet aeroplani rus në afërsi të Moskës, ndërron jetë i gjithë ekuipazhi
12/07 22:02