Top Channell/ Meta foli për “laraska dhe sufllaqexhinj”, Braimllari “viktima” e parë,jep dorëheqjen
16/04/2024 21:44

Pak orë pasi kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta akuzoi foli dhe akuzoi si ‘laraska dhe sufllaqexhinj’ që ishin kapur nga kryeministri Edi Rama brenda kësaj force politike, shënohet dorëheqja e parë. Endrit Braimllari, deri më sot Nënkryetarit të Partisë i Partisë së Lirisë dhe një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Monika Kryemadhit ka njoftuar largimin nga posti. Lajmin e dorëheqjes e ka bërë me dije vetë Braimllari përmes një reagimi tw gjatw nw reagimi në rrjete sociale. Braimllari e pranon se e mori këtë vendim për shkak të faktorëve të brendshëm. "Jap dorëheqjen nga funksioni i NënKryetarit të Partisë së Lirisë. Falenderoj të gjithë anëtarët e partisë për mbështetjen që më kanë dhënë në këto 19 vite. Në këto 19 vite, koha për ne nuk kishte kuptim, orët dhe ditët iknin shpejt, në organizim, në takime dhe në fushatë. Jemi takuar herët në mëngjes, darkave vonë duke ndenjur netë të tëra pa gjumë për të çuar përpara çështjet tona themelore. Këto 19 vite kanë qenë një eksperiencë fantastike, ku u rritëm brenda strukturave të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ne u udhëhoqëm nga ndjenja dhe mendimi i të qenit një familje, ku në pjesën më të madhe sakrifikuam dhe qëndruam në ballë të çdo beteje", shkruan ndër të tjera Braimllari. Në funksionet që Braimllari mbante në Tiranë dhe Korçë, vendin e tij e marrin Tedi Blushin dhe Erisa Xhixho. Braimllari është pyetur më herët në SPAK për çështjen e lobimit në SHBA.

Top Channel/ Del VIDEO, ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit
29/05 22:16
Top News – Sulmi ndaj avokatit Mëngjesi, Rithemelimi/ Duan ta trajtojnë si rastin Rasha
29/05 22:15
Top News/ Zjarr në Spitalin e Shkodrës, përfshihen nga flakët depot e barnave
29/05 22:13
Top News- Berisha: Sokol Mëngjesi u sulmua nga një grup kriminal, donin ta vrisnin
29/05 22:00
Top Channel/ Përfshihet sërish nga flakët spitali i Shkodrës, pacientët në panik
29/05 21:59
Top News/ U përfshi nga flakët, dalin pamjet brenda spitalit të Shkodrës pas fikjes së zjarrit
29/05 21:56
Top News- Dhuna ndaj avokatit, Berisha- Goditje e mirëfilltë politike
29/05 21:45
Top News- Berisha nuk tërhiqet dhe pse policia zbardhi ngjarjen- Mëngjesin donin ta vrisnin
29/05 21:35
Top News – Kushtet e BE për reformën në administratën shqiptare/ Meritokraci dhe vlerësim
29/05 20:47
Top News – Pas pagave, rritje pensionesh/ Rama pranon kritikat e ekspertëve ndërkombëtarë
29/05 20:41
Top News – ‘Ekspozimi i korrupsionit, sukses i drejtësisë’/ Rama flet për hetimet në administratë
29/05 20:38
Top News – Paga 900 euro, nga muaji korrik/ Rama- Në një vit, 400 mln lekë për punonjësit
29/05 20:38
Top News – Ndryshon orari i administratës/ Rama – Sjellim fleksibilitet për punonjësit
29/05 20:37
Top News/ Zjarr në spitalin e Shkodrës, flakët përfshinë katin e nëntokës, panik tek pacientët
29/05 20:34
Top News/ Administrata, 900 euro pagë nga korriku/ Orar fleksibël e vlerësim performance për punonjësit
29/05 20:09
Top News/ Fitoi gjyqin por nuk u pagua/ Zbardhet sulmi ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, 5 autorë
29/05 20:05
Top Channel/ Fituesit e përkthimit letrar, nga 12 aplikime zgjidhen 6 autorët e veprat që mbështeten
29/05 19:56
Top Channel/ BBVIP 3 after party/Banorët dhe produksioni festojnë suksesin e një tjetër reality show
29/05 19:53
Top Channel/ Masat për turizmin Shkodër, autoritetet dhe operatorët kërkuan ndalimin e punimeve
29/05 19:50
Top Channel/ Rama: Paga mesatare 900 euro, rritja nis në korrik. Do rishikohen edhe pensionet
29/05 19:40