Top Channel/ Zhgënjim nga Brukseli/ Rama: Fryma e zgjerimit kaloi në pengmarrje
23/06/2022 19:43

I vetmi rezultat pozitiv për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në samtimit evropian ishte pranimi në tryezën e këshillit me statusin e vëzhguesit. Asgjë më shumë e kështu, duke i mbajtur këto dy vende përsëri larg çeljes së konferencës së parë ndërqeveritare me BE. Nëse në të shkuarën, vende si Franca apo Holanda me skepticizmin e tyre bllokuan hedhjen e hapave të tjerë integruse, prej 2020 protagonizmin e bllokimit e udhëheq Bullgaria. Kryeministrat Rama e Kovacevski dhe presidenti Serbisë Vucic në konferencën e përbashkët për shtyp e ri-përsëritën në forma të ndryshme fjalën zhgënjim. Zhgënjim që askush prej tyre apo udhëheqësit e BE e dinë se kur do ti vijë fundi.

Top Channel/ “Çmendet moti”! Pas të nxehtit, nis stuhia e breshërit në Prishtinë
30/06 17:36
Top News-Rezoluta për genocidin në Srebrenicë/ Balla paralajmëron tjetër për Kosovën, akuza Berishës
30/06 17:17
Top News – Aksidentohet Benzi në Lezhë, plagoset drejtuesi
30/06 17:02
Top Channel/ Të dehur dhe pa leje drejtimi, arrestohen 6 shoferë! U pezullohet patenta 88 të tjerëve
30/06 16:31
Top Channel/Gjykatat janë të mbyllura, qytetarët janë në pritje të nisjes së seancave gjyqësore
30/06 15:33
Top Channel/ Zjarrfikësi hero, bashkia i jep medaljen e mirënjohjes së qytetit të Tiranës
30/06 15:31
Top Channel/ Shpërthim në Sarandë, shënjestrohet për herë të dytë hoteli i ish kreut të Legalizimeve
30/06 15:21
Top Channel/Grevë të përgjithshme!Në Tiranë disa avokatë bojkotuan, kërcënohen nga dhoma e avokatisë
30/06 15:17
Top Channel/ Të bllokuar nga greva, emigrantët janë rikthyer për gjyqet, por seancat nuk po mbahen
30/06 15:15
Top Channel/ Policët dalin para gjyqit në Elbasan, dy drejtuesit e lartë akuzë për shpërdorim detyre
30/06 15:09
Top Channel/ Korrupsion me subvencionet në bujqësi, jepet sot masa për inspektorin dhe fermerin
30/06 14:53
Top News -Rijetëzim apo koncesion për privatin?/Pas parkut të Butrintit, një tjetër pasuri në rrezik
30/06 14:51
Top News – Shqipëria e 24 në botë/ Rritja e çmimit te naftës mbart emrin “Putin”
30/06 13:59
Top Channel/Videoja e re, Putin mohon sulmin ndaj qendrës tregtare- indinjatë nëpër botë
30/06 13:45
Top Channel/ Të ndihmohen ndërtuesit? Debate kompensimin financiar të disa materialeve ndërtimi
30/06 13:25
Top Channel/ U akuzuan për shpërdorim detyre, paraqiten në seancë zv/drejtorët e policisë Elbasan
30/06 13:16
Top News- Drogë me postë nga Anglia në Shqipëri/Në pranga porositësi e punonjësja që i dorëzoi pakon
30/06 13:09
Top Channel/ Tritol hotelit në Sarandë, për herë të dytë i vendoset eksploziv ish kreut të ALUIZNI-t
30/06 13:07
Top Channel/ Në Lezhë pezullohen seancat, nis greva dhjetë ditore e avokatëve
30/06 13:05
Top Channel/Avokatët e Vlorës në grevë. Kreu i Dhomës së Avokatëve Vlorë: Do vijojmë bojkotin
30/06 13:04