Top Channel zbulon videon e dhunës ndaj avokatit Sokol Mëngjesi
29/05/2024 23:22

Top Channel ka siguruar videon nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi u dhunua të mërkurën para derës së kopshtit të të birit. Në video duket që avokati po qëndronte tek dera e kopshtit në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, ku sapo kishte lënë djalin e tij. Sokol Mëngjesi është sulmuar nga tre personat të cilët e kanë goditur pa mëshirë edhe kur ai është rrëzuar në tokë dhe ka përplasur kokën në beton. Sipas policisë në vendin e ngjarjes kanë qenë Dorian Alia, 32 vjeç, banues në Tiranë, i cili është vetëdorëzuar në Polici, Drivald Alia, 21 vjeç, banues në Tiranë dhe Elton Kasaj, 33 vjeç, banues në Tiranë, ndërsa Romario Tabaku, 26 vjeç, banues në Tiranë, është ai që ka larguar autorët nga vendi i ngjarjes me automjetin e tij. Në momentin që avokati është sulmuar, ka qenë e pranishme dhe një zonjë, e cila është larguar me vrap e tmerruar. Në video shihet kur njëri nga autorët e godet në kokë me sende të forta dhe e rrëzon përtokë avokatin. Dy agresorët e tjerë afrohen me shpejtësi dhe e qëllojnë sërish Sokol Mëngjesin me shkelma në kokë ndërkohë që ai është i shtrirë pa ndjenja. Sulmi zgjat më pak se 6 sekonda dhe më pas autorët largohen duke vrapuar. Policia ka vënë në dispozicion 20 mijë euro për këdo jep informacion për vendndodhjen e tre agresorëve të tjerë.

Top Channel/ Berisha sërish akuza ndaj Britanisë: Non-Grata pa asnjë provë
18/06 19:46
Top News/ Rrëzohet kërkesa për pezullimin e ligjit për profesionistët e lirë/ 4 padi në Kushtetuese
18/06 18:04
Top News/ Zjarr i madh në Gjirokastër, flakët i afrohen zonave të banuara
18/06 17:54
Top Channel/ Masivi shkëmbor bie mbi makinë, disa të plagosur në afërsi të Shkallës së Tujanit
18/06 17:46
Top News/ Aksident në Rrugën e Arbrit, gurët rrëshqasin nga lartësia, bien mbi makinë
18/06 17:43
Top News/ Tuneli i Llogarasë drejt hapjes. Lehtëson lëvizjen drejt jugut, bonus për turizmin
18/06 16:52
Top Channel/ Zjarr në pjesën e sipërme të Malit të Gjerë në Gjirokastër, pamje nga vendi ngjarjes
18/06 16:47
Top News/ Kryeministri Rama dhuron gjak. Fushata kombëtare e dhurimit vullnetar të tij
18/06 16:11
Top Channel/ Vapë dhe pickime/ Në qendrat shëndetësore në plazhe turistët kërkojnë ndihmë mjekësore
18/06 15:31
Top Channel/ Sindikata kundërshton Rrumbullakun! S’është dakord me formularin e vetëdeklarimit
18/06 15:28
Top Channel/ Provimi i matematikës! Matura shtetërore, 28 mijë nxënës testuan njohuritë
18/06 15:18
Top Channel/ Bashkëpunim Tirana-Porto! Veliaj pret kryebashkiakun portugez
18/06 15:16
Top Channel/ Rama dhuron gjak: Ndihmë jetike por edhe rigjenerim për ata që dhurojnë
18/06 15:15
Top News/ Komisioni antikorrupsion ‘Xhafaj’ / Shkresë institucioneve: Dërgoni ekspertët për reformat
18/06 15:14
Top Channel/ Amnistia po vazhdon/ Pas lirimit të 780 të burgosurve, 107 të tjerë kërkojnë lirinë
18/06 15:10
Top Channel/ Gjykata nuk e fal Berishën! Apeli rrëzon kërkesën. Pas 21 qershorit rrezikon mandatin
18/06 15:08
Top News/ ‘Kushtetuesja të shfuqizojë ligjin’ / Tabaku krah profesionistëve të lirë në gjykatë
18/06 14:44
Top News/ Zjarri në tregun e rrobave në Shkodër/ Tregtarët e prekur kërkojnë ndihmë nga bashkia
18/06 14:42
Top News/ Profesionistët e lirë ‘në dorë’ të Kushtetueses / Gjykata nis shqyrtimin e katër padive
18/06 14:41
Top News/ Berisha nuk del nga shtëpia/ Apeli i Posaçëm lë në fuqi masën e sigurisë
18/06 14:38