Top Channel/ Zbulohet xhamia në Izrael, rrënojat mbi 1200-vjeçare
23/06/2022 13:22

Arkeologët izraelitë zbuluan të mërkurën një xhami të rrallë antike në jug të vendit, që thonë se hedh dritë mbi periudhën e kalimit të rajonit nga krishterimi në islamizëm. Rrënojat e xhamisë, që besohet se janë më shumë se 1200 vite të vjetra, u zbuluan gjatë punimeve për të ndërtuar një lagje të re në qytetin e Rahatit.

Top News – Tornadoja ‘fshikullon’ qytetin / ’E tmerrshme!’, banorët reagojnë pas eventit të rrallë
28/06 12:52
Top News – Kinezët në pishinë…temperatura 42 gradë / Vala e të nxehtit mbërthen vendin
28/06 12:51
Top News – 25 vite Hong Kongu kinez… / Presidenti kinez në ceremonitë festive
28/06 12:51
Top News – Pesë kërcënime për aleancën e NATO-s/Nga kundërshtimi i Erdogan tek përçarja ekonomike
28/06 12:37
Top Chanel/ 18 të vdekur në qendrën tregtare në Ukrainë, rusët sulmojnë me raketa
28/06 12:27
Top Channel/Mozaiku i periudhës romake, “ylli” i muzeut të ri në Izrael!
28/06 12:22
Top News – Sistemi më i sofistikuar në planet / Si SHBA mbrohet nga sulmet e mundshme me raketa
28/06 12:03
Top News -300 mijë trupa të reagimit të shpejtë/NATO po përgatitet për luftë, në rrezik krahu lindor
28/06 12:01
Top News – Falimentimi i Rusisë… / Çfarë pasojash ka pamundësia e pagesës së borxheve
28/06 11:49
Top News – Kriza e karburanteve ‘kafshon’ / Ja vendi që ndaloi shitjen e naftës për makinat private
28/06 11:44
Top News – Rusia, organizata më e madhe terroriste në botë! / Zelenski denoncon sulmin rus
28/06 11:43
Top News – Mblidhen të mëdhenjtë e NATO-s / Mbrojtja e Evropës dhe ndihma për Ukrainën në axhendë
28/06 11:42
Top News-Tragjedi në SHBA, të përvëluar deri në vdekje/46 viktima në kamionin e braktisur, emigrantë
28/06 11:40
Top Channel/ Kinezët mbushin pishinat, temperaturat mbi 40 gradë
28/06 10:48
Top Channel/ “I dua makinat” , njihuni me mekaniken e parë nga Emiratet
28/06 10:30
Top Channel/ 46 të vdekur në Teksas, emigrantët gjenden të pajetë brenda një kamioni
28/06 10:28
Top Channel/Ukrainë, sulm me raketa në qendrën tregtare: NATO përgatit 300 mijë trupa!
27/06 23:22
Top Channel/Roma në darën e flakëve, alarm në kryeqytetin Italian-devijohen fluturimet nga Ciampino!
27/06 22:29
Top Channel/ Në 1 janar “tërmeti”: Kroacia përgatitet per euron, shqetësime dhe shpresë!
27/06 22:23
Top Channel/ Moska dëbon diplomatët grekë, Rusia i shpalli “non grata”
27/06 21:47